Adet Sancısına Bitkisel Çözümler Nelerdir ?


Adet Sancısına Bitkisel Çözümler Nelerdir ?

Günümüzde bir çok hanımefendi adet dönemi sırasında çok fazla adet sancıları çekmektedirler. Bazı hanımlarda adet sancıları çok fazla olur iken bazı hanımlarda ise çok hafif olarak sancı olur ve kişiyi çok fazla zorlamaz. Adet sancılarının hafiflemesi için hanımlar bir çok şekilde ilaç vs kullanarak hatta iğne vurdurarak bu sancılardan kurtulmak isterler. Bu yöntemlerin dışında ise yine her zaman ki gibi bitkilerde çözüm ararız ve bitkisel çözümler ile ağrılardan kolayca kurtulabiliriz.

Özellikle şunu belirtmek isteriz ki normal bir adet sancısı kişiye çok fazla zarar vermeyebilir ama adet sancısı aşırı fazla ise mutlaka bir doktora gidilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde adet sancıları yumurtalıklarda meydana gelebilecek fibroid oluşumuna sebep olabilmektedir.

Aşağıda vereceğimiz bitkisel çözümler öncesinde mutlaka ısı ile sancıyı geçirme yöntemini deneyin. Sıcak bir ortamda karnınıza sıcak su torbası koyarak bu durumdan basit bir şekilde kurtulabilirsiniz ama geçmiyorsa mutlaka aşağıda ki bitkisel çözümleri denemenizi tavsiye ederiz.

Zencefil Çayı; İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki zencefil yıllar öncesinde ağrıyı yok etmek için kullanılan bir bitki olmuştur ve iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Zencefil çayı içerek adet sancılarından kolayca kurtulabilirsiniz. Zencefil çayı aktarlarda satılmaktadır ama sizler yapmak isterseniz zencefilin köklerini güzelce temizledikten sonra 15 dakika kaynatın ve daha sonra içebilirsiniz. Biraz acı gelebilir siz zencefil çayının içerisine limon veya bal katarak tadında düzeltme yapabilirsiniz. Bu yöntemle ağrılarınızın yok olduğunu görebilirsiniz.

Kava Kava Bitkisi; Aynı şekilde kava bitkisinin geçmişi 3000 yıl öncesine dayanmaktadır ve özü biberdir diyebiliriz. Yapılan araştırmalar sonucunda bitkinin içerisinde bulunana iki farklı kimyasal bulunmaktadır ve ağrı kesici özelliği bulunmaktadır.

Bu ve bunun gibi şifalı bitkiler her zaman biz insanoğlunun yanında olmaktadır. Özellikle şunu belirtmek isteriz ki her zaman şifalı bitkileri aşırı bir şekilde kullanmamak gerekir mutlaka bir uzmandan yardım alınması gerekir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir