Adetliyken İlişkiye Girmek Günah mı ?


Adetliyken İlişkiye Girmek Günah mı ?

Merhaba sağlık bilgisi okurlarımız. Bugün yine sizlerden gelen soruya cevap istiyoruz. Bir beyfendi bizlere adetliyken ilişkiye girmek günah mı ? diye sormak istemiş bizde buradan yardımcı olmak cevap vermek istiyoruz. Aslında bizim alanımız dışında olmasına rağmen vereceğimiz cevap kesinlikle bilimsel olacak ve ayrıca dini bir kaç konuda alıntı yapacağız.

Adet döneminde bayanlarımızın hormon değişiklikleri nedeniyle cinsel istekleri daha fazla olabilmektedir. Ve bunun sonucunda ilişkiye girmek isteyebilir. Bu hiç bir zaman kötü bir durum değildir. Hormonlardan kaynaklanan aşırı cinsel istekli olmasına sebebiyet vermektedir. İlk olarak dini açıdan bakmak gerekirse. Biz müslümanların dini kitabı olan Kuran-ı Kerim bu konuya çok açık bir şekilde değinmektedir.

İslami açıdan tamamen adetliyken ilişkiye girmek günah sayılmaktadır. Yüce Allah kadınların adet döneminde evli çiftler arasında yaşanacak tüm cinsel birleşimler yasaklanmıştır ve Bakara suresinin 222. ayetinde de bunu açıkça belirtmiştir.

” Sana adet hakkında soru soruyorlar. De ki: ‹‹O, sıkıntı verici bir durumdur; bu nedenle adet döneminde kadınlardan çekilin ve onlara temiz oluncaya kadar yaklaşmayın. Temizlendikleri zaman, Allah’ın size emrettiği yerden onlara varın ”

Yukarıda belirtilen ayeti detaylı okuduktan sonra sizlerde anlayacaksınız tamamen bu durum yasaklanmış ve uzak durulması gerektiği belirtilmiştir. Zaten kadınlar bu dönemde hem psikolojik açıdan hem de bedenen rahatsız bir durumdadırlar. Ve bunun sonucunda yaşanacak bir cinsel birleşim kadına büyük zarar verebilmektedir. İlişki sonrasında normal dönemde yaşadığı ağrı ve sancının daha fazlasını yaşayabilir.

Ve bilimsel açıdan bakıldığı zaman adet dönemlerinde kadınlar tamamen savunmasız bir yapıya sahiptirler. Dışarıdan gelebilecek her türlü mikroplara karşı savunmasız oldukları için ilişkiye girilmesi önerilmez. Kadın her ne kadar temiz olsa bile erkekten gelebilecek bir mikroba karşı savunmasız kalacağı için bir çok rahatsızlığa yakalanma riski fazla olacaktır.

Şimdilik bu kadar. Aklınıza takılan soru ve soruları bizlere Doktorumuza Sorun kısmından bizlere sorabilirsiniz.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir