Anal İlişki Yaşadım Hamile Kalır mıyım ?


Anal İlişki Yaşadım Hamile Kalır mıyım ?

Merhaba hamilelik okurlarımız. Bugün sizler için yine sizlerden gelen bir soru olan anal ilişki yaşadım hamile kalır mıyım ? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Bir takipçimiz bizlere aşağıda ki soruyu yöneltmiş ve bizlerde buradan yardımcı olmak istiyoruz. Şimdi gelelim hemen sorumuza.

Soru: 1 hafta önce anal ilişki yaşadım. Meni sıvısı çamaşırıma aktı ve vajinama temas etti. Şuan mide bulantım var sizce hamile olabilir miyim ve bulantı psikolojik mi ?

Cevap: ilk olarak sorunuzdan yola çıkarak anladığımız kadarıyla partnerinizin spermi anal ilişki yaşamanız sonucunda çamaşırınıza akmış ve bunun sonucunda vajinanıza gelmiş. Ve bir temas gerçekleşmiş. Spermler çok hareketli olduğu için vajinanızın içine gitmesi bir olasılıktır. Ama gerçekten bir temas var ise ve bu spermler yumurtalığa ulaştı ise hamile kalma riskiniz yüksektir. Bu durum aslında çok nadir bir durumdur. Spermin bulaşması ile hamile kalmak riski yoktur ama bir olasılık olarak hamile kalmış olabilirsiniz.

Yine de detaylı bir açıklama isterseniz bize göre kesinlikle hamile değilsiniz. Sebebi ise kişiler çocuk sahibi olabilmek için bir defaya mahsus değil birden fazla ilişki sonucunda çocuk sahibi olabiliyorlar. Spermin bulaşması ile hamile kalmanız zor.

Sizden gelen yoruma göre mide bulantısı yaşadığınızı söylemektesiniz. Bizlere tam olarak adet gününüz kaç gün geçti bunu belirtirseniz daha detaylı bilgi verebiliriz. Ayrıca en yakın eczaneden adet gününüzden 1 hafta gecikme var ise bir gebelik testi alarak test edebilirsiniz. Daha detaylı test için kan tahlili yaptırabilirsiniz.

Aklınıza takılan soru ve soruları bizlere Doktorumuza Sorun kısmından bizlere iletebilirsiniz.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir