Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedavisi


Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedavisi

Aktif halde olan eklemlerin hareket yeteneğinin kaybolması durumu ankiloz olarak isimlendirilmektedir. Eklemde meydana gelen iltihaplanma ise spondilit olarak nitelendirilmektedir. Leğen kısmı bölümünde ön plana çıkan ankilozan spondilit hastalığı omurga eklemlerini etkilemektedir.

Ankilozan Spondilit yaşayan kimselerde kilo kaybı, yorgunluk ve gece terlemesi gibi problemler gözlemlenmektedir. Ankilozan Spondilit hastalığının bitkisel tedavi yöntemi bulunmaktadır. Ankilozan Spondilit hastalığını yenmek için öncelikle düzenli bir beslenme programının hazırlanması gerekmektedir.

Bu hastalığa yakalanan kimselerin daha az yağlı et tüketmesi gerekmektedir. Soğuk su balıkları ve protein içeren yiyecekler bu hastalığın tedavi sürecine yardımcı olacaktır. Zeytinyağlı yiyeceklerin tüketilmesi gerekmektedir. Soğan halkası, hamburger, patates kızartması, börek gibi yağlı yiyecekerden uzak durulması gerekmektedir. Kafein ve alkol gibi içeceklerinde kullanılmaması gerekmektedir. Günlük 30 dakika boyunca yürüyüş yapılması önerilmektedir. Uygulamaya alacağınız bu planlamalar ağrı probleminin de geri plana alınmasına yardımcı olacaktır.

Ankilozan Spondilit Hastalılığı İçin Boswellia:

Artrit tedavisinde kullanıma alınan Boswellia’yı günde üç kez 400 mg-800 mg arasında alabilirsiniz.

Zencefil:

Zencefil eklem iltihaplarının azalmasına yardımcı olmaktadır.

Kedi Pençesi:

Kedi pençesinin inflamasyonu azaltma etkisi bulunmaktadır. Kedi pençesi aynı zaman da ağrı ve şişkinlik durumlarının da geri plana alınmasına yardımcı olmaktadır.

Zerdeçal:

Zerdeçal bikisi de ağrıların azalmasına yardımcı olmaktadır. Bromlain etkisi yaratan zerdeçal bitkisi kişiyi daha güçlü hale getirmektedir.

Şeytan Pençesi:

Şeytan pençesi inflamayonun azalmasına yardımcı olmaktadır.

Balneoterapi

Ağrı tedavisi olaran nitelendirilen Balneoterapi uygulaması , Latince’de mineralli su anlamı taşımaktadır. Eklem hareketi artırma özelliğine ev sahipliği yapan bu uygulama aynı zaman da kas gücünün de artmasına kaynaklık etmektedir. Kas spazmının durdurulmasına imkan tanıyan Balneoterapi, fonksiyonel mobiliteyi de geliştirmektedir. Gevşetici etkiye ev sahipliği yapan bu uygulama son zamanlar da en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Eğer sizler de kısa zaman zarfı içinde ankilozan spondilit hastalığına son vermek isteyenlerdenseniz balneoterapi uygulamasını işleme alabilirsiniz. Bununla birlikte sizlere önermiş olduğumuz besin maddelerinden de yararlanabilirsiniz. Ankilozan spondilit hastalığına elveda demenin zamanı.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir