Bakireyim Hamile Kalır mıyım ? Sorusuna Cevap Veriyoruz


Bakireyim Hamile Kalır mıyım ? Sorusuna Cevap Veriyoruz

Merhaba gebelik belirtileri okurlarımız. Bugün sizler için buradan sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız. Sorumuz başlıkta belirttiğimiz gibi bakireyim hamile kalır mıyım ? sorusuna buradan cevap vermek istiyoruz. Yıllardır sorulan bu soruya buradan sizlere net bir şekilde cevap vermek istiyoruz. Bir çok gazete ve internet sitelerinde genç hanımlar bu soruyu devamlı sormaktadırlar. Hatta bu soru bir şehir efsanesi haline gelmiş bir durumda şuan.

Soru 1: Bakireyim Hamile Kalır mıyım ?

Bakire iseniz bakireliğiniz bozulmadığı sürece hamile kalma ihtimaliniz çok düşüktür. Ama hamile kalmanız için herkesin bildiği üzere spermlerin belirli bir noktaya ulaşması gerekiyor. Sürtünme yoluyla girilen ilişki sonucunda hamile kalma durumu söz konusu bile olamaz. Ama sürtünmeden sonra boşalma vajina üzerine oldu ise sadece üzerinde kaldı ise hamile yine kalınmaz. Ama sizin de etkinizle bakire olsanız dahi spemlerin vajinanın içine ulaşması sonucunda hamile kalma durumunuz olabilmektedir. Açık bir şekilde anlatmak gerekirse spermler belirli bir mesafe kaydederek vajina ulaşması ve belirliği bir derinliğe gitmesi sonucunda hamile kalma durumu söz konusu olabilmekte.

Soru 2: Sürtünme İle Hamile Kalır mıyım ?

Bu sorununda aslında yukarıda cevabını vermiştik. Sürtünme yolu ile ilişkiye girilebilir ama önemli olan vajinanın üzerine spermin gelmesidir. Sürtünme yoluyla hamile kalınmaz spermlerin vajina içerisinde belirli bir derinliğe inmesi gerekiyor.

Soru 3: Bakire İken Hamile Kalınır mı ?

Kızlık zarı oldukça esnek bir yapıya sahip olabilmekte. Bazı bayanlarda çok ince iken bazılarında kalın olabilmektedir. İlişki sonucunda kızları zarı bozulmamış olabilir mi ama spermler vajina içinde ise hamile kalma durumunuz söz konusudur. Kısacası kızlık zarı hamileliğe bir etkisi yoktur bakire iken hamile kalınabilir.

Şunları da belirtmek isteriz ki hamile kalabilmeniz için belirli dönemlerin olması gerekiyor. Kadının ilk olarak yumurtlama döneminde olması gerekiyor. Adet döneminde hamile kalmanız çok düşük bir ihtimaldir. Yumurtlama dönemleri ise adet gününün ilk gününde sayarak 10 ve 18 günleri kadınlar için yumurtlama dönemi olarak bilinir. Eğer ki adet döneminde iseniz hamile kalmanız imkansız diye tabir edilir. Ama yumurtlama döneminde ise hamile kalmanız çok yüksektir.

Hatta bir haberi size söyleyim. Bakire bir genç kız yaşı tam olarak 17 veya 18 idi misafirliğe gitti evde klozette ihtiyacını giderirken klozet üzerinde ki spermlerin vajinasına bulaşması sonucunda hamile kalmış. Genç kız hem bakire hemde ilişkiye girmeden hamile kalmıştır. Bu durumlar milyonda bir ihtimalde olsa söz konusu olabilmektedir.

Aklınıza takılan soru ve soruları bizlere Doktorumuza Sorun kısmından bizlere rahatça sorabilirsiniz.


5 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir