Berat Kandilinde Cinsel İlişkiye Girmek Günah mı ?


Berat Kandilinde Cinsel İlişkiye Girmek Günah mı ?

Merhaba gebelik belirtileri okurlarımız. Bugün sizler için berat kandilinde cinsel ilişkiye girmek günah mı ? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Nikahlı eşler arasında yapılan cima (eş ile ilişki) berat kandilinde ilişki yapılmasının hiç bir sakıncası olmadığı gibi günahı da yoktur. Bazı insanlar yanlış bilgilendirme yaparak bu tür gecelerde özellikle kandil gecelerinde cinsel ilişkinin yasak ve günah olduğunu söylemektedir ama bu söylemlerin hiç bir şekilde geçerliliği yoktur.

Nikahlı eşler arasında sadece umre zamanında ve oruç ayında cinsel ilişki yasaklanmıştır. Ama bu dönemlerde eşler arasında cinsel ilişki olursa günah sayılmaz haram olarak kabul edilir.Eğer yaşanır ise yapılan icraatın geri ödenmesi gerekmektedir. Mesela ramazan ayında yapılan cinsel ilişki ve eşler oruçlu ise tekrar o gün için oruç tutmaları gerekmektedir.

Ayrıca nikahlı eşler arasında kadının lohusa döneminde olması veya adetli olması durumunda cinsel ilişki yapılmaması tavsiye edilir.Sebebi ise kadının o dönemlerde savunmasız bir vücuda sahip olması ve dışarıdan gelebilecek mikroplara karşı savunmasız olduğu için bu dönemlerde yapılması tavsiye edilmez.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir