İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki Çin Takvimine Göre Bebek Cinsiyeti Hesaplama tamamen Çin’liler tarafından ortaya atılmış hiç bir şekilde bilimsel açıklaması olmayan batıl bir inanca dayalı bir takvim hesabıdır. Bizlerde de çok kullanılan bir yöntem olan makas ve bıçak yöntemi gibi düşünmeniz gerekmektedir. Bizlerde yastığın altına konulan makas ve bıçak ile nasıl makas olan yastığa oturursanız kız oluyorsa yada yastığın altında bulunan bıçak üzerine oturursanız erkek oluyor bu yöntemde benzer bir yöntemdir.

Çinlilere göre bu takvimin doğruluğu %90’dır ama ne kadar bizler için geçerlidir onu bilemeyiz. Zamanında böyle bir takvimi Çinliler oluşturmuş ve devam ediyorlar. İnanmak veya inanmamak sizlere kalmış bir durumdur.

Nasıl Cinsiyeti Hesaplayabiliriz: İlk olarak yapmanız gereken hamile olan eşinizin veya hamile siz iseniz doğum tarihinizi belirtmeniz gerekmektedir. Daha sonra son adet tarihinizi yazarak ” SORGULA “ butonuna basınız. Sonuç ekrana gelecektir.

Örnek: Doğum tarihini 06.05.1993 diyoruz ve son adet tarihimize 04.07.2015 diyoruz ve sorgulama yaptığımız zaman KIZ çıkıyor. Tekrar yapalım bu sefer erkek olmasını için yapalım. Doğum tarihimiz 06.03.1993 diyoruz ve son adet tarihimiz ise 06.10.2015 diyoruz ve ” SORGULA “ butonuna bastığımız zaman ERKEK çıkıyor. Bu kadat basittir.

Önemli Not: Burada ki bilgilerin doğruluğu kesin değildir. Sadece eğlence amaçlı görmenizi rica ederiz.