Cinsel Yaşamda Mutlu Olmak İçin 10 Sır


Cinsel Yaşamda Mutlu Olmak İçin 10 Sır

Cinsel yaşamda mutlu olmak istiyorsanız partneriniz ile birlikte yapacağınız ortak hareketler sizi daima huzurlu ve güvende tutacaktır. Genellikle toplumumuzda en ciddi sorunlar arasında olan cinsel hayata bakış açısı ve cinsel hayatlarını şikayet edenler her geçen gün artıyor. Partneriniz ile birlikte yapacağınız şeyler sizi cinsel hayatta mutluluğa ulaşmanızı sağlayacak.

İşte o sırlar ;

1. Partneriniz ile birlikte sadece mutluluğa odaklanın ;

Cinsel yaşamda her kişi farklı şeylerden dolayı mutlu olabilir. Bunun için başkalarının hayatlarına değil partneriniz ile birlikteyken nelerde hoşlandığınız çekinmeden birbirinize uygulayın. Cinsel yaşamda utanma yoktur ve partneriniz içinde uyumlu olmak için birbirlerinizin dokunuşlarına izin vererek mutluluğa erişin.

2. Seksi önemli hale getirin ;

Genel olarak iş durumları, aile sorumlulukları, hayat içindeki koşuşturmacalar, vakitsizlik gibi durumlar eşler arasında cinselliğin kaybolmasına neden oluyor. Bunun için sekse öncelik tanımanız ve hayatınızda birinci sıraya koymanız eşler için çok yararlıdır. Seks eşleri birbirlerine bağlayan ve çekim kuvvetini yükselten unsurdur. İş vs. gibi şeylerden bazen zaman ayırarak partnerinize olan ilgiliyi arttırın.

3. Değişiklikler yapın ;

Cinsel yaşam zaman geçtikçe rutin bir hale gelebilir ve birlikte olmalar artık size ilk dönemlerdeki kadar heyecan sağlamıyor olabilir. Bu tip durumlar kişilerin beynindeki mutluluk hormonlarını düşürmeye neden olabildiği gibi cinsellikte salgılanan hormonları da zayıflatıyor. Cinsellik konularına daha farklı fantezileri ekleyerek cinsel yaşama sürekli farklılıklar katın.

4. Erotizm ;

Erotizm duygularınızı daima yüksek tutun. Çünkü genel olarak hem erkekler hemde kadınlar erotizm yaşamasını severler. Kişilerin birbirlerine bakışları, erotik masaj uygulamaları, onu değerli hissettiren sözcükler cinsel yaşama renk katacaktır.

5. İlişkileri ağır yaşayın ;

Partneriniz ile birlikteyken cinsel ilişkiyi oldu bittiye asla getirmeyin. Ağır ağır ilerleyin ve keyif alarak birlikte olun. Yavaş yapılan seks daha odaklı ve eşler arası iletişimi daha da kuvvetli kılıyor.

6. İletişim kurmaktan çekinmeyin ;

Cinsel yaşamın en önemli parçalarından olan iletişim, cinsel ilişki sırasında eşlerin nelerden daha çok zevk aldıklarını ve ne gibi şeyleri daha çok seveceklerini kulaklarına fısıldamaları partnerler için mükemmel olacaktır. Bu tarz fısıltılar cinsel ilişkiyi daha da kuvvetlendirerek sıkıcı ve zevk vermeyen bir lişkinin de yaşanmasını engelleyecektir.

7. Asla kendi kendinize düşüncelere kapılmayın ;

Çoğu cinsel ilişkilerde eşler birbirleri hakkında beyinleri farklı düşünceler kurarlar ve kurgularlar. Acaba eşim beni beğenmiyor mu, aklı başkasında mı, yeteri kadar haz uyandıramıyor muyum gibi çeşitli sorularla beyninizi boşa meşgul etmeyin. Partnerler birbirlerini daha iyi anlamak için mutlaka iletişim kurmayı tercih etmelidirler.

8. Doğru beslenin ve önlem alın ;

Cinsel yaşam beslenme, uyku, hormonlar, duygular gibi bir çok unsurlar için önemlidir. Cinsel yaşama iyi gelen besinlerden tüketmek partnerlere hem güç hemde sağlık kazandıracaktır. Örneğin sigaradan uzak durmak, depresyon ve stres gibi durumlardan uzak kalmak cinsel yaşam için etkilidir.

9. Sen, ben demeyin. Bizim diyin ;

Cinsel yaşamda araştırmalara göre her 3 kişiden 1’i cinsel sorunları yaşıyor. Eğer partneleriniz ile birlikteyken bir sorun var ise bunu benden kaynaklanıyor veya senden kaynaklanıyor olarak asla dile getirmeyin ve bizden kaynaklanıyor olarak telaffuz edin. Bu eşler arasındaki uyumun bir göstergesidir ve bağı güçlendirir.

10. Sorunları birlikte araştırın ;

Cinsellikte ister istemez bir takım sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Erkekte sertleşme problemleri, erken boşalma, isteksizlik gibi durumlar, kadınlarda orgazm sorunu, genital siğiller gibi sorunlar gelişebilir. Bu tip vakalarda birlikte çözüm yöntemlerini araştırmaktan kaçınmayın ve sorun kimdeyse daima destek olarak atlatacağınızı belirtin. Cinsel sorunlarda ayrıca doktora gitmekten de çekinmeyin.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir