Cinsel Yaşamı Etkileyen Yiyecekler ve İçecekler


Cinsel Yaşamı Etkileyen Yiyecekler ve İçecekler

Cinsel yaşamı etkileyen faktörler oldukça fazladır. Geçmişte yaşanan olaylar, bilinçaltı kurguları, utanç duygusu, ve dinsel konular genellikle cinsel yaşamı etkileyen faktörler olarak öne çıkarlar. Fakat sadece bunlar cinsel yaşama etki etmez.

Araştırmalar sonucunda bir takım yiyecek ve içeceklerinde cinsel yaşımı etkilediği görülmüştür. İşte o yiyecek ve içecekler ;

1. Monosodyum Glutamat

Genellikle paketli yiyeceklerin içinde bulunan bu madde MSG olarak, monosodyum glutamat olarak bilinir. Yiyeceklere lezzet katması için kullanılan monosodyum glutamat baş ağrısı ve depresyonlara neden olabildiği gibi libido gibi düşüklüğe de yol açabiliyor. İçinde barındırdığı etmenler yüzünden de sperm sayısını düşürebiliyor.

2. Kahve

Sürekli kahve içenlerde böbreküstü bezlerinin düzenli çalışması engellenir ve sekteye uğratılır. Böbreküstü bezlerinin düzenli çalışmaması ise cinsel hormonların da içinde olduğu hormonlara etki ederek yeteri kadar sperm üretimini engeller.

3. Asitli İçecekler

Araştırmala sonucunda ortaya çıkan gazlı içecekler aslında cinsel yaşımı doğrudan etkiliyor. Gazlı içeceklerin direkt depresyon sebebi olduğu ve depresyonun da libidonun düşüklüğüne neden olduğu belirtiliyor.

4. Peynir

Aşırı peynir tüketimi kişilerde hormon bozukluklarına yol açıyor. Nedeni ise genellikle peynir üretilen sütler antibiyotik verilen ineklerden alınıyor ve bu antibiyotikler inek sütünün yapısını bozuyor. Alınan peynirlerin antibiyotik tedavisi yapılmamış ineklerden alınan sütlerden olup olmadığını araştırın ve her zaman bilindik markaları tercih edin.

5. Yapay Tatlandırıcılar

Çok fazla yapay tatlandırıcı barındıran yiyecek ve içeceklerden uzak durmakta fayda var. Nedeni ise aspartam gibi yapay tatlandırıcılar mutluluk hormonlarına etki ederek serotonin salgılamasını engelliyor. Bu engelleme ise libidoya olumsuz olarak dönüyor.

6. Konserve Çorbalar

Bünyesinde barındırdığı aşırı dozda koruyucu maddeleri nedeniyle konserver çorbalar, yüksek kan basıncına neden olabiliyor. Yüksek kan basıncı da cinsel organlara ve vücudun bazı yerlerine kan akışına engel teşkil edebiliyor. Bunun sonucunda ise ereksiyon problemleri ortaya çıkıyor.

7. Patates Cipsleri

Genellikle patates cipsleri kalitesiz ve ucuz üretimli yağlarda kızartılır. Kalitesiz yağlar ise vücutta libido düşüklüğüne sahip olduğunu gibi pek çok sorunları da doğurabilir.Özellikle hormon bozukluklarına neden olur ve seks hormonlarına etki eder.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir