Cinselliği Hangi Hastalıklar Bitirir


Cinselliği Hangi Hastalıklar Bitirir

Cinsel yaşam sanıldığı gibi güllük gülistanlık olarak ilerlemez. Genelde bir çok kişide erkek veya kadın fark etmeksizin bir takım hastalıklar meydana gelerek cinsel hayatın bir anda bitmesini yaşayabilir.

Uzmanlara göre cinselliği bitiren hastalıklar şu şekilde belirtilmiştir ;

1. Enfeksiyonlar

Enfeksiyon yaşıyorsanız cinsellik partnerlere ağrılı geleceği için cinsel isteklerde azalmalar görülür.

2. Karaciğer ve Böbrek Hastalıkları

Karaciğer ve böbreklerinde sorun olanlarda vücutta yorgunluk, bitkinlik ve halsizlik olacağı için kişilerin cinsel istekleri bitme noktasına gelir.

3. Nörolojik Hastalıklar

Nörolojik hastalık yaşayan kişilerde yeterli derecede sinir yapısı olmayacağı için cinsel ilişki sırasında uyarılma problemleri meydana gelecektir. Bu nedenle nörolojik hastalıkları olanlarda genellikle cinsel isteksizlik görülür.

4. Psikolojik Rahatsızlıklar

Depresyon ve ağır stres yaşayan kişilerde cinsel isteksizlik meydana gelir. Ayrıca ağır utanç duyguları yaşayan ve cinsel travmalar geçiren kişilerde de cinsel isteksizlik görülür.

5. Şeker Hastalığı

En yaygın cinsel isteksizliğin görüldüğü hastalıktır. Çoğu organa etki ettiğinden kişilerde cinsellik oranı minimum seviyelere düşer.

6. Yaşlılık ve Menopoz

Vajinada meydana gelen kuruluklardan dolayı ve ilişkilerde yaşanan ağrılar nedeniyle kişilerde cinsel isteksizlikler baş gösterir. Ayrıca yaş ile gelen hastalıklarda ilişkiye engel olur.

7. Onkolojik Hastalıklar

Onkolojik hastalıklara maruz kalanlar hem psikolojik olarak hemde travmaların etkileri ile cinsel istekler biter. Genellikle ameliyat, kemoterapi ve radyoterapi gören kişilerde meydana gelir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir