Çocuklarınızı Obeziteden Koruyun


Çocuklarınızı Obeziteden Koruyun

Teknoloji ve sosyal hayatımıza olan etkisi neredeyse yaşam tarzımızı tamamen değiştirirken, özellikle çocukların bilgisayar ve internet ortamından fazlaca etkilenmesi, oyun konusundaki aktiviteleri daha farklı bir boyuta taşımıştır. Aslında son dönemlerde sokakların güvenli bir oyun alanı oluşturmadığını düşünen pek çok ailenin, çocuklarının sağlığı ile güvenliği arasında tercih yapması gerekli bir zorunluluk oluşturmuştur.

Çocuklarınızı obezitenin koruyun ve sağlıklı gelişimlerinde onlara katkıda bulunun. Bu nasıl olur diye düşünecek olursanız, özellikle küçük yaşlarda sokak oyunları ve çocuk oyunları dediğimiz etkinliklerin hareket ve spor anlamında, çocuklarımızın fiziki anlamdaki yapısına yön verdiğini söylemek mümkün olacaktır.

Gıda alımı noktasında alınan ve harcanan enerjinin dengeli olması, obeziteye engelleme açısından önem taşırken, aktif olan ve hareketli bir yapıya sahip olan çocukların fiziki anlamda da daha sağlıklı bir gelişime sahip olduklarını gözlemlemek zor olmamıştır. Oysaki bu ibre birazcık kilo almadan yana kaydığı andan itibaren, önlenemeyen bu durumun, obezite sorunu beraberinde getireceği kesin ve net bir bilgiyi ortaya koymuştur.

Çocuklarınızı Obeziteden Koruyun

Konusunda uzman olan doktorların tavsiyesi üzerine özellikle hareketlilik ve bol egzersiz, insanların obeziteye karşı kuşandığın önemli silah olacaktır. Pek çok sağlık sorununun altında yatan çağın rahatsızlıkları arasında önemli bir yer tutan obezitenin korunmak için, elbette ki yaşam standardımızı gözden geçirmek ve günlük aktivitelerinize yeniden değerlendirmek gerekebilir.

Siz de hem ailenizi hem de çocuklarınızı obezitenin koruyun. Bunu yapmak için de işin uzmanlarından alacağınız bilgiler ve sağlıklı yaşam için spor uygulamaları ile birlikte, günlük hayatınızı tekrar gözden geçirmeniz, bu konuda size yardımcı olacaktır. Çoğumuzun evinde bulunan bilgisayar masası ve sandalyesi ne yazık ki çocukların en çok zaman geçirdiği adres olma özelliğinden dolayı, aşırı kilo problemini de beraberinde getiren bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette ki kısa zaman içerisinde aldığı yağları ve enerjiyi tüketemeyen çocukların, bunu vücudunda biriktiriyor olması, aslında kaçınılmaz bir obezite başlangıcı olarak da yorumlanmalıdır.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir