Doğum Kontrol Hapları Hakkında Yanlış Bilinenler


Doğum Kontrol Hapları Hakkında Yanlış Bilinenler

Merhaba gebelik belirtileri okurlarımız. Sizlere bugün doğum kontrol hapları hakkında yanlış bilinenler ve bazı doğruları anlatmaya çalışacağız. Doğum kontrol hapı kullanımı sırasında bir çok bayanın aklına sorular takılmaktadır ve bir çoğunu yanlış öğrenmektedir. Sizlere şimdi bizlere gelmiş olan soruların doğrularını anlatmaya çalışacağız. Sizlerinde aklına takılan soru ve sorular var ise bizlere iletebilirsiniz.

Tüm doğum kontrol hapları aynıdır

Kesinlikle bu bilgi yanlıştır. Tüm doğum kontrol haplarının içerikleri çok farklı olup farklı özelliklere sahiptir. Bundan dolayı kişiye özel doğum kontrol hapları doktorlar tarafından yazılır.

Doğum kontrol hapları sivilce yaparmış

Tam aksine yeni nesil doğum kontrol hapları akne oluşumunu azaltmakta olup cilt üzerinde yararlı etkileri bulunmaktadır.

Doğum kontrol hapları kilo yaparmış

Böyle bir durum söz konusu değildir. Doğum kontrol hapları iştah açmaz tam aksine iştah artışına yol açmaz. Vücuttaki su ve tuz tutulumunu engellediği için kilo artışına neden olmaz.

Doğum kontrol hapları tüylenme yaparmış

Bu bilginin hiç bir şekilde doğruluğu yoktur.Yeni nesil doğum kontrol hapları erkeklik hormonu karşıtı etki göstererek tüylenmeyi azaltmaktadır. Hatta cildi ve saçları güzelleştirmektedir.

Doğum kontrol hapları kısırlık yaparmış

Hayır doğum kontrol hapını hemen bıraktıktan sonra hamile kalabilirsiniz.Doğum kontrol hapları doğurganlığı bir süre durdurur ama bıraktıktan hemen sonra hamile kalınır.

Doğum kontrol haplarını kullanırken bir kaç ay ara vermek gerekirmiş

Doğum kontrol haplarını kullanırken vücudu dinlendirmek diye bir şey söz konusu olamaz.Ara vermeye gerek yoktur.

Doğum kontrol hapları uzun süre kullanılmazmış

Bu doğru değildir. Kullanımına engel bir durum olmadığı süre boyunca kullanabilirsiniz.Adetten menopoza kadar kullanılabilir. Hatta kullanıldıkça yumurtalık ve rahim kanseri riski azalmaktadır.

Doğum kontrol hapları cinsel isteği azaltırmış

Böyle bir durum söz konusu bile değildir. Cinsel ilişki sırasında risk olmayacağı için daha rahat olabilirler ve cinsel yaşam daha güzel ve güvenli bir hale gelir.

Yukarıda bahsedilen siz hanımların yanlış bildikleri doğruları açıklamaya çalıştık. Sizlerinde aklınıza takılan soru ve sorular var ise bizlere Doktorumuza Sorun kısmından sorularınızı iletebilirsiniz.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir