Doktorumuz Sizlerden Gelen Soruları Cevaplıyor


Doktorumuz Sizlerden Gelen Soruları Cevaplıyor

Merhaba sağlık bilgisi okurlarımız. Buradan sizlere yine yardımcı olmak için buradayız. Bir bayan arkadaşımız bizlere soru yöneltmiş bizde buradan yardımcı olmak için sorusunu cevaplamak üzere buradayız. Hemen soruya geçelim ve yardımcı olalım hanımefendiye.

Soru : Erkek arkadaşım boşaldığında elimle yardım ettim sabunda vardı elimde daha sonra sular kesik olduğu için çok az sıcak su varmış onu elime döktüm peçete ile kuruladım daha sonra kolonya döktüm aradan yarım saat geçti ve lavabo ihtiyacım geldi vajinamı sol elim ile temizledim peçete ile sildim sağ elimle dokunmadım ama gene ya dediyse ve hamile kalır mıyım diye ikilemde kalıyorum bakire olduğum için birazda zor bir ihtimal galiba.Teşekkür ederim şimdiden…

Cevap Merhaba soruyu bizlere sormanız bizi memnun etti açıkçası. Mail üzerinden göndermiş olduğunuz sorunuzda açıkçası hamile kalma durumunuz söz konusu bile değildir. Elinize bulaşan spermi sıcak su ile yıkamanız spermi zaten öldürmektedir. Ayrıca kolonya dökmenizde ayrı bir önlem olmuştur. Ve yarım saat kadar sonra lavabo ihtiyacınız gelmiş ama herhangi bir şekilde temas olmamış. Olmuş olsa bile hamile kalma ihtimali çok düşüktür. Sebebi ise spermler yumurtalığa ulaşması çok zordur. Hemen sperm değmiş olsa bile belirli bir süre spermin kalması ve yumurtalığa ulaşması gerekiyor. Bu durumlar söz konusu olduğu için hamile kalma riskiniz hiç yok içiniz rahat olsun.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir