Doktorumuz Sizlerden Gelen Soruları Cevaplıyor


Doktorumuz Sizlerden Gelen Soruları Cevaplıyor

Merhaba sağlık bilgisi okurlarımız. Bugün sizler için yine sizlerden gelen sorulara elimizden geldiğince cevaplamaya çalışacağız.

Aşağıda sizlerden gelen sorular bulunmaktadır. Bunlara sırasıyla cevap vereceğiz.

Siz değerli okurlarımız sizlerinde aklında soru ve sorular var ise bizlere Doktorumuza Sorun kısmında bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

1: Yumurtlama döneminde hamile kalamadım ?

Her yumurtlama döneminde hamile kalma oranı yüksektir. Hamile kalmanızı sağlayacak en önemli dönemdir. Ama diyemeyiz ki %100 hamile kalabilirsiniz diye. Ayrıca yumurtlama dönemi zamanını iyi hesaplamanız gerekmektedir. Adetinizin başlangıç tarihinden itibaren gün sayarak 10. gün ve 18.gün yumurtlama dönemi olarak kabul edilir.

2: Gebelik testinde yanılma payı var mıdır ?

Gebelik testi çeşitleri bulunmaktadır. Eğer ki gebelik testini eczaneden alınan test cihazları ile yaptırdı iseniz yanılma payı çok yüksektir. Ama kan tahlili ile yaptırmış iseniz yanılma payı yok denecek kadar azdır.

3: Rahimde yara varken hamile kalabilir miyim ?

Rahimde yara var iken hamile kalmanız söz konusudur. Ama yaranın boyutu ve hassaslığı çok önemlidir. Doktorunuzla görüştükten sonra detaylı bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

4: Adet görmeden yumurtlama olur mu ?

Adet görmeden asla yumurtlama söz konusu olamaz. Adet demek yenilenmek demektir. Rahim içi yumurtlama vs herşeyin yenilenmesi demektir. Adet görmediğiniz süre boyunca sıkıntı var demektir ve doktorunuzla irtibata geçmeniz tavsiye edilir.

5: Tuvaletteki spermden hamile kalınır mı ?

Maalesef ki bu mümkün değildir. Tuvalette ki spermin hiç bir şekilde vajinaya ulaşmadığı sürece hamile kalamazsınız. Aslında bunun gibi çok fazla soru alıyoruz açık ve net olarak cevap vermek gerekirse spermler yumurtalığa ulaşmadığı sürece hamile kalmanız söz konusu değildir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir