En Fazla Görülen 5 Cinsel Sorun


En Fazla Görülen 5 Cinsel Sorun

Araştırmalara göre kadın ve erkeklerde görülen en sık cinsel sorunlar tespit edildi. Her bireyin cinsel yaşamı istenildiği düzeyde ilerlemez. Her kişinin başına gelebilecek bir takım problemler insanı cinsel yaşamdan uzaklaştırarak, soğumasına da yol açabilir.

İşte o sorunlar ;

1. Erken Boşalma

Erkeklerde en sık görülen bu vaka büyük bir sorun haline getirilir. Erken boşalma vakalarına çözüm her zaman vardır. Bu sorun için çoğu kişi doktora gidip çözüm ve çare aramaktan kaçınır. Genelde utanç duygusuna kapılırlar, fakat bu noktada utanılacak birşey bulunmaz. Erken boşalma sorunu çözülmediği taktirde çiftler arasında problemlere neden olacaktır.

2. Vajinismus

Kadınlarda vajinal rahatsızlıklar cinsel sorunlardan biridir. Bu sorun cinsel ilişkilerde kadının zevk yerine tamamen acı duymasına neden olur. Bu tarz sorunlar kişide mevcut ise mutlaka bir uzman doktora başvurmak önemlidir.

3. Orgazm Sorunları

Orgazm olmakta sorun yaşayan kişiler mutlaka uzman doktor tarafından tedavi edilmelidir. Çiftler için büyük önem taşıyan orgazm durumları, sağlıklı cinsel yaşamın sürdürülmesi içinde önemlidir. Çiftler sağlıklı ve kaliteli ilişkiler yaşamak istiyorsa uzman doktora gitmekten asla çekinmemelidir.

4. İktidarsızlık Sorunu

Genellikle erkeklerin en çok yaşadığı sorunlar arasındadır. İktidarsızlık sorunu çiftler için büyük önem taşır ve erkek partnerini yeteri doyuma ulaştıramaz. Kadın tarafından hiç hoşlanılmayan bu durum çekinilmeden bir uzman hekime danışılmalıdır.

5. Cinsellikten soğuma

Cinsel yaşam her zaman istenilen şekilde ilerlemez. Cinsellikten soğuma durumları genelde kişinin artık yeteri doyuma ulaşması, geçmişte yaşadığı travmalar, büyük stres bozuklukları, depresyonlar, cinsel bozukluklar gösterilebilir. Bazı durumlarda ise kişi partnerine olan ilgisini kaybetmesidir. Bu tarz durumlar kişide mevcut ise uzman bir doktor gözetiminde tedavi edilmesi gerekmektedir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir