En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi 2016


En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi 2016

Merhaba hamilelik belirtileri okurlarımız. Bugün sizler için en iyi su arıtma cihazı tavsiyesi hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz. Son günlerde bir çok okuyucumuz bizlerle iletişime geçerek en kaliteli su arıtma cihazı,en iyi su arıtma cihazı,en iyi arıtma cihazı hangisidir gibi sorular sormaktadır. Bende büyük bir araştırmaya girerek sizler için en iyi su arıtma cihazı hangisi,su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeli,su arıtma cihazları nasıl arıtım yapıyor bunlar hakkında bir araştırma yaptım ve öğrendiklerimi sizlere buradan tek tek anlatmak istiyorum.

İlk olarak şunu belirtmek isterim yaptığım araştırma hem kullanıcılardan aldığım bilgiler doğrultusunda alınan bilgiler olup hemde satıcılar hakkında aldığım bilgileri bir araya getirerek verdiğim bilgilerdir. Su arıtma cihazları fabrikası genellikle Tayvan ülkesi ve Çin ülkesidir. Bu iki ülkede üretim yapılmaktadır. Bu su arıtma cihazlarının üretimi bir çok sahtekarın dediği gibi ne Amerika’dır nede İtalya’dır. Yaptığım araştırmalarda Amerika’da ve İtalya’da hiç bir şekilde su arıtma fabrikası bulamadım. Dediğim gibi genellikle Çin ve Tayvan’dır. Bu yalana sizler kesinlikle inanmayın ilk bilgim bu olsun.

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Su arıtma cihazları genellikle fabrikalardan 5 aşamalı pompalı veya 5 aşamalı pompasız olarak üretilmektedir.Fabrika çıkışları bu şekildedir. Pompalı su arıtma cihazının arıtma kalitesi ile hiç bir şekilde alakası yoktur. Sadece su basıncının düşük olduğu bölgelerde özellikle köy ve doğu bölgelerinde pompa devreye girerek cihazın daha rahat çalışması için ve cihaza ait filtrelerin düzenli olarak çalışabilmesi için suyun basıncını 4 bar düzeyine sabitleyerek cihazın rahat çalışmasını sağlamaktadır.

Eğer su basıncınız normal ise mutlaka pompasız bir su arıtma cihazı almanızı tavsiye ederim. Ama basıncınız çok yükseliyorsa veya çok düşüyorsa mutlaka pompalı almanızı tavsiye ederim.

Bir su arıtma cihazında mutlaka 5 filtre olması gerekmektedir. Bunlar ise 1 mikron sediment filtre,block karbon filtre,gac karbon filtre,membran filtre ve son olarak tatlandırıcı filtre bulunmaktadır. Bunların görevlerini sıralamak gerekirse;

  • 1 Mikron Sediment Filtre:

1 mikron sediment filtre suyun içerisinde bulunan katı metalleri,tortu,pası alması için kullanılan kısacası katı metalleri tutması amacıyla kullanılmaktadır.

  • Block Karbon Filtre:

Block karbon filtre ise suyun içerisinde bulunan kireci alması amacıyla kullanılan bir filtredir.

  • Gac Karbon Filtre:

Gac karbon filtre ise suyun içerisinde bulunan özellikle belediyenin suya katmış olduğu kloru alması amacıyla kullanılmaktadır.

  • Membran Filtre:

Cihazın beynidir diyebilir. En önemli filtresidir.Asıl arıtmayı yapan bu filtredir.Olmazsa olmazdır. Reverse osmosis yöntemini kullanılır.Suyun içerisinde bulunan ne var ne yok arıtır.Tüm zararlı bakterileri yok eder.

  • Post Karbon (Tatlandırıcı) Filtre:

Tatlandırıcı filtrenin içerisinde hindistan cevizi kabuğunun parçaları vardır ve suya tat vermek amacıyla kullanılır.

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Yukarıda kullanılan filtrasyon üniteleri her cihazda bulunmaktadır. Burada önemli olan en kaliteli su arıtma filtreleri nasıl anlarız. Bunlar her cihazda olur dediğimiz gibi ama kalitelisini nasıl anlarız.

1 mikron sediment filtre genellikle beyaz,tam beyaz olacak şekilde ve biraz kalın olanını seçmenizde fayda var.

Block karbon filtre ise coconat bazlı block olanı seçmenizde fayda var. Kömür bazlı block karbon bir alt sınıf olmaktadır.

Gac karbon filtrede ise doluluk oranına bakmanız gerekmektedir. Salladığınız zaman çok fazla ses gelmesin ağzına kadar dolu olanı seçin.

Membran filtre asıl filtre olan cihazın beyni olan filtrede ise mutlaka Vontron Membran kullanın. Bazıları Filmtech Membran desede siz almayın. Sebebi ise ben fabrika ile iletişime geçtim. Bana şu şekilde açıklama yaptılar. Vontron membranda Filmtech membranda aynı fabrikada üretiliyor.Vontron olan evsel cihazlar için Filmtech olan ise Endüstriyel için kullanılmaktadır. Suyu saflaştırmak için kullanılmaktadır.

Son post karbon filtrede ise çok fazla bir şey fark etmiyor.İstediğinizi alabilirsiniz.Bunda herhangi bir hilebazlık vs olmuyor.

Gelelim şimdi asıl konuya.En iyi su arıtma cihazı tavsiyesi hakkında bilgi verdik.Şimdi gelelim nasıl bir cihaz seçeceğiz.En iyi su arıtma cihazı nasıl seçilir ?

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

İlk olarak şunu belirtmek isteriz filtre kalitesi çok iyi olmalıdır.Yukarıda bundan bahsettik.Cihazın tank kalitesi ve cihazın plastik kalitesi çok iyi olmalıdır. Araştırmalarım sonucunda Tayvan malı olan PAE marka tank birinci sınıf olarak bilinmektedir. Ve ömrü ise en az 7 yıl olarak görülmektedir.Cihaza ait tankı seçerken dediğimiz gibi PAE marka tank olacak.Cihazın plastik yapısı ise mutlaka 5.sınıf olacak.5sınıfı sakın ola kötülemeyin 5 sınıf plastik en iyi plastik sınıfındadır ve yosunlaşma vs yapmaz.

Tank seçiminde şunu da belirtmek isterim ki mutlaka çelik tank kullanın.Zaten PAE marka tankın plastik vs tankı yoktur ama yinede sizler zaten damacanadan kurtulmak istediğiniz için mutlaka çelik tank almanız gerekmektedir.

Evet şimdi gelelim gelişen teknoloji ile gelen yeni filtreler nelerdir ve özellikleri nelerdir ?

Şimdi belirteceğim bu filtreler isteğe göre takılmaktadır. Siz istediğiniz kadar filtre taktırabilirsiniz bu size kalmış bir durumdur.

  • 6.Aşama Sarı Mineral Filtre;

6 Aşama olan sarı mineral filtre veya mavi mineral filtre suyun içerisine ekstra olarak magnezyum ve kalsiyum vermesi amacıyla kullanılan bir filtredir. Dikkat edilmesi gereken ise doluluk oranıdır. Mutlaka filtreyi sallatın ve doluluk oranına bakınız.

  • 7.Aşama Alkali Veya Ph Filtre;

7 Aşama olarak kullanılan ph veya alkali filtresi.Suyun içerisine ph katması amacıyla kullanılır.Ph’lı suyun öneminı artık herkes çok iyi biliyor diye düşünüyorum.Bu filtreyi taktığınız zaman ph en az 8 olabilmektedir.Ve 9 ph bile çıkabilmektedir.Önemli olan içerisinde kaç adet ph topu olduğudur.Normalde 7 adettir ama bazı hilekarlar 6 tane koyabilmektedir.

  • 8.Aşama İnfrared Veya Detox Filtre;

8 Aşama olan infrared veya detox olarak tabir edilen filtredir. Genellikle yeni doğan bebekler için kullanılan ve cilt ve saç problemi olan kişiler için tavsiye edilen bir filtredir.Suyun içerisine ekstradan mineral katar.Bunda çok fazla sahtekarlık olmaz.İçerisinde 3 veya 4 tüp bulunur.İçi gözükür ve şeffafdır.

  • 9.Aşama 4lü Mineral Filtre;

9 Aşama ise 4lü mineral filtredir.Biraz önce saydığımız tüm filtrelerin birleşimidir.Ekstradan seramik bir filtre bulunur.Kesinlikle tavsiye ederim bu filtreyi.Mineralli su içmeniz açısından önemlidir.

 • 10.Aşama 5li Mineral Filtre;

10 Aşama olan 5li mineral filtre yukarıda bahsedilen filtrelerin birleşimi ve ekstradan bir adet ph topu daha konulmuştur.Bunu da tavsiye ederim.Ekstra mineral ve ph almanız açısından önemlidir.

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Su Arıtma Cihazı Ve Su Arıtma Filtreleri Hakkında Kısa Bilgi Notları:

 • Bir çok su arıtma cihazı kullanıcısı bazen suyunun acı olduğunu belirtmektedir.Bunun sebebi ise ph filtreden kaynaklanır.Ph filtre biraz suyu acımsı bir tat verdirmektedir. Sakın olan cihaz arıtmıyor diye düşünmeyin.Acı suyun ph değeri en düşük 8 dir.Kaliteli bir sudur.Mesela ph lı suyun çayı açık çıkar ve acımsıdır.Ama mineralli suyun tadı çok tatlı ve hoştur ve çayı çok güzel çıkar.
 • Su arıtma cihazı kullanıcıları genellikle tankın ömrü bitti diye düşünmektedir su gelmediği zaman ama tankın içerisinde hava basıncı vardır.6 bar kadar bir hava vardır.Bu bazen bitebiliyor.Bu tür durumlarda mutlaka bir benzinliğe giderek 6 bar hava basın düzelecektir.Düzelmediği taktirde yeni bir tank almak zorundasınız.
 • Su arıtma cihazlarının hepsi atık su atmaktadır.Bazı kullanıcıların en büyük şikayeti çok atık atıyor demeleridir.Normalde şebeke suları gerçekten çok pis haldedir.Arıtma cihazlarının görevi temiz suyu bizlere vermek pis suyu ise atık yoluyla dışarı atmaktadır.Kısacası arıtma cihazı alıyorsanız mutlaka atık atması gerekmektedir.Atık su atmıyan dünyada bir su arıtma cihazı maalesef yoktur. Ama yapılan araştırmalar sonucunda 1 litre su alıyorsanız en fazla 3 litre dışarıya pis su atmaktadır. Ayrıca pompasız cihazları düzensiz çalıştığı için biraz fazla atıyor ama pompalı cihazlar sabit bir su basıncı ile çalıştıkları için atık su oranı biraz daha azalmaktadır.Kısacası pompasız su arıtma cihazları atık biraz fazla atar pompalı su arıtma cihazları biraz az atar.
 • Su arıtma cihazları kapalı kasa ve açık kasa olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.İkisininde görevi aynıdır.Biri kapalı kasa herşeyi içindedir.Biri açık kasa biraz dağınıktır.Ama kalite olarak görev olarak aynı işlevi yapmaktadır.Sakın ola kapalı kasa su arıtma cihazı çok iyi arıtıyorda açık kasa su arıtma cihazı arıtmıyor diye düşünmeyin.
 • Su arıtma cihazlarında olan yedek parçalar bulunmaktadır.Musluk bulunmaktadır, tank bulunmaktadır ve cihazın ana kasası bulunmaktadır.Mutfağınızda musluğunuzun yanında bir tane daha musluk bulunmaktadır.
 • Tüm su arıtma cihazlarının çalışma mantığı reverse osmosis mantığıdır. Yani temiz suyu bize verir pis suyu dışarı atar.Reverse osmosis bir marka değil cihazın çalışma mantığıdır.Çok fazla insan bunu karıştırıyor olabilirmiş.

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Su Arıtma Cihazları Filtre Değişim Süreleri Nelerdir ?

1 Mikron Sediment Filtre Değişim Süresi: 1 mikron sediment filtrenin değişim süresi iyi ve kaliteli bir filtre ise en az 8 ay en fazla 10 aydır.

Block Karbon Filtre Değişim Süresi; Block karbon filtrenin değişim süresi iyi ve kaliteli bir filtre ise en az 8 ay en fazla 10 aydır.

Gac Karbon Filtre Değişim Süresi Gac karbon filtrenin değişim süresi iyi ve kaliteli bir filtre ise en az 8 ay en fazla 10 aydır.

Membran Filtre Değişim Süresi: Membranın filtrenin değişim süresi tabi dediğimiz şekilde kaliteli bir filtre ise 2 ile 3 sene arasındadır.

Son Post Karbon (Tatlandırıc) Filtre Değişim Süresi: Tatlandırıcı filtrenin değişim süresi 12 ila 14 ay arasındadır.

Sarı veya Mavi Mineral Filtre Değişim Süresi: Bu filtre üst filtre grubuna girmektedir.Değişim süresi kaliteli ise en az 20 ay en fazla 24 aydır.

Alkali veya Ph Filtre Değişim Süresi: Bu filtre üst filtre grubuna girmektedir.Değişim süresi kaliteli ise en az 20 ay en fazla 24 aydır.

İnfrared veya Detox Filtre Değişim Süresi: Bu filtre üst filtre grubuna girmektedir.Değişim süresi kaliteli ise en az 20 ay en fazla 24 aydır.

4lü Mineral Filtre Değişim Süresi: Bu filtre üst filtre grubuna girmektedir.Değişim süresi kaliteli ise en az 20 ay en fazla 24 aydır.

5li Mineral Filtre Değişim Süresi: Bu filtre üst filtre grubuna girmektedir.Değişim süresi kaliteli ise en az 20 ay en fazla 24 aydır.

Yukarıda sizlere su arıtma filtrelerinin değişim süreleri anlattık.Eğer su arıtma cihazı alıyorsanız evinize mutlaka filtre değişimlerini yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde filtre değişimi yapmaz iseniz iyi su içmek yerine daha kötü su içmeniz mümkün olacaktır.Mutlaka değişimleri takip etmeniz gerekmektedir.

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Ayrıca sizlere bahsettiğimiz böyle bir cihazın en düşük fiyatı 500 TL olup 2000 TL ye kadar çıkabilmektedir.Çok fazla araştırma yaptım 200 TL ye bile cihaz satılmaktadır.Görüntüsü bile aynı hatta aynı filtreler bulunmaktadır.Sakın bu tür sahtekarlara inanmayın.Sizce 500 TL lik bir ürün 200 TL ye satılır mı veya siz olsanız zararına satarmısınız.

Bir çok sitede gördüm özellikle eticaret tarzı sitelerde bu tür ucuz cihazlara kanmayın.Aldıktan sonra pişman olmayın.Şöyle düşünün 200 tl ye cihaz aldınız filtresi kalitesiz ayda bir filtre parası veriyorsunuz.Normalde yukarıda bahsettim 8 ayda bir filtre değiştirmek varken ayda bir para verip filtre değiştiriyorsunuz.Maliyet zaten aynı fiyata geliyor.

Veyada aldığınız cihazın plastik kalitesi çok düşüktür cihaza fazla bir basınç geldiği zaman patlar ve mutfağınız su altında kalır.Mutfağınızda bulunan herşey sular altında bunu düşünün.

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Ve son olarak şunuda belirtmek isterim ki cihaza ait tüm kalite ve sağlık belgelerinin olmasına dikkat ediniz.Bu belgeler yok ise zaten su arıtma cihazı illegal yollardan giriş yapmış demektir.

Şimdilik bu kadar okurlarımız.Araştırmalarım sonucunda ne öğrendiysem anlattım sizlere.Siz siz olun dikkatli davranın.Aklınıza takılan soru ve sorular var ise bizlere iletebilirsiniz.Ayrıca araştırılmasını istediğiniz bu tür ürünler var ise bizlere yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım sizlere.

Ayrıca sizlerde su arıtma cihazı satın almak isterseniz aşağıda ki adreslerden bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz:

Aquatime Su Arıtma Cihazları

Adres: Özevler Mah. Vatan Cad. No:19/C Yenimahalle / Ankara
Tel: 0312 911 18 39
Tel: 0850 304 18 39
Cep: 0507 000 05 06
Cep: 0535 685 10 10
E-mail: info@aquatimesuaritma.com
Website: http://www.aquatimesuaritma.com
Website: http://www.aquatimesuaritma.net
Website: http://www.aquatimesuaritma.org


6 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir