En Sık Görülen Cinsel Sağlık Problemleri


En Sık Görülen Cinsel Sağlık Problemleri

Cinsel sağlığımızın kötü bir şekilde etkilenebilmesine sebep olan bazı etkenler bulunmaktadır. Bu etkenler de hem psikolojik etkenler hem de ruhsal etkenler olabilir ve bunun sonucunda da ikiye ayrılmaktadırlar. Cinsel sağlık sorunları hem erkeklerin hem de kadınların cinsel şekilde mutlu olarak cinsel hayatlarına devam edememelerini sağlamaktadır. Hatta evli olan çiftlerin boşanmalarına dahi sebep olabilir.

Cinsel sağlık problemleri günümüz şartlarında eskilere göre daha basit tedavi edilebiliyor. Bu nedenle de bireylerin cinsel şekilde yaşadıkları problemlerden katiyen utanmamaları ehemmiyet arz etmektedir. Bu sebeple de kesinlikle gerekmekte olan noktalar da uzmanlardan yardım almaları gereklidir. Cinsel problemleri sanki hiç olmamış benzeri gören ve bu sorunlardan kaçan insanların oranları da olabildiğince yüksek rakamlardadır. Ancak cinsel yaşamını kaliteli bulunması da kuşkusuz ki normal olan yaşamın da kaliteye kavuşmasına imkan sunmaktadır. Her şeyden önce partnerinizin arzularını karşılayamamaktasınız.

Vajinusmus En Sık Görülen

Kadın ve erkeklerde en yaygın görülen cinsel sağlık problemlerine gelecek olursak vajinusmus rahatsızlığı başları çekmektedir. Bu rahatsızlık ilişkiye girememe şekilde tanımlanmaktadır. Bu hastalığa sahip olan kişiler ilişkiye girmeme eğiliminde olurlar. İlişkiye girdikleri takdirde da önem arz eden ağrı ve acılar çekerler. Bu rahatsızlığın tedavisi esasta basitçe yapılabiliyor. Yine cinsel arzusuzluk rahatsızlığı da vajinismus rahatsızlığının arkasından gelmektedir.

Cinsel arzusuzluk rahatsızlığında insanlarda yedikleri besinlerden kaynaklı ya da değişik etkenlerden kaynaklı cinsel arzusuzluk meydana gelmektedir. Bu durumda da ilişkiye girmiş olsalar dahi dahi doğru düzgün zevk alamazlar. Bu sorunu takip etmekte olan öteki sorun de orgazm olamama problemidir. Bu problemde insanlar cinsel ilişki sırasında orgazm olamamaktadırlar.

Orgazm Olamama Sorunları

Orgazm olamama sorununda genital kısımdaki bazı hastalıklar da rol oynayabilmektedir. Fakat insanların böyle bir problemde da uzmanlara başvurmaları çok önemlidir. Genel şekilde bireyler bu benzeri cinsel sağlık problemlerini arama motorlarından sanal alemden araştırmaktadırlar. Erken boşalma sorunu de bu rahatsızlıkları takip etmekte olan cinsel sağlık problemleri arasında bulunmaktadır. Erkek kişiler cinsel ilişki sırasında normal şartlar altında 5 ila 30 dakika arası değişen bir vakitte sürmesi gerekmekte olan ilişki erken boşalmada 1 – 3 dakika sürebilmektedir. Bazılarında da bu durum 1 dakikadan daha kısa vakite ulaşabiliyor.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir