Erkeklerde Sperm Sayısını Arttıran 5 Yiyecek


Erkeklerde Sperm Sayısını Arttıran 5 Yiyecek

Cinsel yaşamda daha güçlü olmak ve yeterince sperm üretimine ulaşmak için doğanın nimetlerinden her daim yararlanmak gerekiyor. Sperm sayısı az olan veya az olduğunu düşünen erkeklerin çeşitli arayışlar içinde oldukları şüphesiz bir gerçek. Özellikle doktora gitmekten utanan erkekler kendi başlarına tedavi önerileri ara durur ve çeşitli yollar denerler.

Doğanın sunmuş olduğu erkeklerde sperm sayısını arttıran 5 yiyecek bakın neler ?

1. Muz

Muz içinde barındırdığı enzimler sayesinde yüksek derecede sperm üretimine katkı sağlayan yiyecek olarak doktorlar tarafından şiddetle önerilir. Günde 1 adet düzenli muz tüketmek erkeklerde sperm sayısını oldukça yükseltecektir.

2. Ceviz

Omega 3 kaynağı olan ceviz sperm sayısını arttırmak için yine doktorlar tarafından önerilmektedir. Günde 4-5 adet ceviz tüketmek faydalı olacaktır.

3. Fındık

Ceviz gibi fındık da başlı başına bir omega 3 kaynağıdır. Doktorlar tarafından günde 1 avuç içi kadar tüketilmesi durumunda sperm sayısına oldukça etki edeceği vurgulanıyor.

4. Bitter Çikolata

Sperme etki eden enzimleri barındıran bitter çikolata sperm sayısını arttırmak için günde 1 parmak boyutunda yenebilir.

5. Nar, Kivi, Erik, İncir, Çilek

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda bu yiyeceklerden hergün birer ikişer tüketilmesi erkeklerde sperm sayısını büyük oranda arttırıyor. Ayrıca seks hormonlarını tetikleyen bu yiyecekler hormon düzenlemesine de destek oluyor.

6. Sarımsak

Allicin maddesi barındıran sarımcak kanın cinsel organlara akışını hızlandırıyor ve sperm sayısı kan akışının düzeni sayesinde yükseliyor. Doktorlar günde 1 adet sarımsağı bütün olarak hap gibi yutulmasını öneriyor.

Sperm arttırıcı karışım ;

Bir kaba 2 adet muz koyun ve üzerine ufak parçalara ayrılmış 3-4 tane ceviz ile 5-6 tane fındık ekleyin. Yalnız burada fındık ve cevizleri el ile parçalara ayırın. Daha sonra ocakta avuç içi kadar bitter çikolatayı eritin ve kaba dökün. Ardından kaba eklediklerinizi güzelce tahta kaşık ile karıştırın ve sos kıvamını alana kadar devam edin. Tüm bu işlemlerden sonra afiyetle tüketebilirsiniz. Bu karışımı haftada 3 kez tüketmek sperme büyük etki edecektir.


2 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir