G Noktası Nerede Ve Nasıl Bulunur ?


G Noktası Nerede Ve Nasıl Bulunur ?

Vücudumuzun en önemli noktası olan ve cinsel açıdan en hassas bölgesi ilan edilen G noktası peki nerede bulunur ? Kadınlar cinsellikte en duyarlı olduğu bölge olarak kabul edilen G noktası uzun yıllardır araştırılmakta ve gizliliğini korumaktadır. En güçlü orgazm yeri olarak kabul edilen G noktası ve diğerleri olan meme uçları,labiumlar ve vajina bölgesi olarak kabul edilmektedir.

G noktası amerikalı jinokolog ve seksolog olan Dr. Ernest Grafenberg tarafından 1944 yılında ilk defa ortaya çıkmış olan bu G noktası bulan doktorun baş harfi verilmiştir.

İtalyan bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda orgazmı sağlayan G noktası kadının midesine doğru olan ve vajinanın en dip bölgesinde yer almaktadır.

Ancak G noktası halen tartışmaya açık bir konu olup kadından kadına değişiklik gösterdiği de açıkça söylenmektedir. Kimi kadında vajina çeperinden içeriye doğru 5 cm içinde olduğu kimi kadında ise vajina girişinin 1 veya 2 cm içinde olduğu yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış durumda. Kısacası net bir açıklama olmayıp her kadında farklılık göstermektedir.

Erkeklerin G noktası penisinin ucunda olarak net olarak gösterilmekte olup ama kadınlar vajina içerisinde kesinliği olmasına rağmen net olarak yeri belli değildir. Ama G noktası bilinir ki vajinanın tavanında değil tavanının iç kısmında yer alır.

Sizlerde merak ediyorsanız ve G noktanızın nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız mutlaka belirli yöntemler ile kendinizi keşfetmeniz gerekmektedir.


2 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir