Gebelikte Epilasyon Aleti Kullanılır mı ?


Gebelikte Epilasyon Aleti Kullanılır mı ?

Merhaba hamilelik belirtisi okurlarımız.Bugün yine sizlerden gelen sorulara cevap vermek için buradayız.Bir okurumuz bizlere gebelikte epilasyon aleti kullanılır mı ? diye bir sormuş.Tabi bizlerde okurlarımıza yardımcı olabilmek için sorularınıza her zaman cevap vermeye çalışıyoruz.

Soru: Gebelikte Epilasyon Aleti Kullanılır mı ?

Cevap:İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki hamilelik süresi boyunca hormonal değişiklikler sonucunda vücutta aşırı tüylenmeler ortaya çıkabilmektedir.Bu sebepten dolayı hanımlarımız bu tüylenmelerden rahatsız oldukları için almak isterler.Gebelikte iğneli yada elektrikli epilasyon kesinlikle yapılmamalıdır.Çünkü amniyon sıvısı elektrik akımını ilettiği için zararlı olabilmektedir.Ama ısıyla yapılan epilasyonda ise ispatlanan hiç bir zararı yoktur.

Diğer bir yöntem ise lazer epilasyon olarak bilinen epilasyonda ise yine belirtilen ve kanıtlanan bir zarar yoktur yinede hamilelik süresi boyunca yapılmaması tavsiye edilir.Bu ve bunun gibi epilasyonlar yapılacak ise belirli noktalara yapılmaması gerekir.Örnek vermek gerekirse meme uçları gibi ve alt bölgelere yapılmaması gerekmektedir.

Bu tür ağda veya epilasyonlarda yapılırken hamilelik süresinde vücut hassas olduğu için kızarıklık ve tahriş söz konusu olabilmektedir.

Eğer anne adaylarımız yaptırmak istiyorlar ise epilasyonu mutlaka hijyenik koşullarda yaptırması gerekmektedir.Güvenilirliği tamamen kanıtlanmış ve temiz yerler seçilmesi gerekmektedir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir