Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir ?


Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir ?

Hamile kalmak isteyen bayanların ilk işi bolca sevişmek olmalıdır. Hamilelik babanın spermlerinin anne karnındaki yumurta ile birleşmesi sonucu oluşmaktadır. Anne ve babanın sevişmesi sonrasında spermler kadında beş gün boyunca canlı kalabilmektedir. Hamile kalmak isteyen bayanların yumurtlama dönemine yakın bir zamanda sürekli ilişki girmeleri hamile kalma sürecini artıracaktır. Yapılan araştırmalara göre kafeinli içecekler hamile kalma riskini yarıya düşürmektedir. Bu yüzden hamile kalmak istiyorsanız kafeinli içecekleri hayatınızdan çıkarmanız gerekecektir. Sigara kullanıyorsanız bırakmanız lazım. Çay ve kahve ya çok az tüketin ya da hiç tüketmeyin.

Eşinizin dar iç çamaşırı ya da pantolonlar kullanmasına izin vermeyin. Çünkü fazla ısı spermleri öldürüyor. Hamile kalmak istiyorsanız buna dikkat edin. Besinlerden alınan kalori ve hormonlar doğru orantılı olarak çalışır eğer siz kalori tüketimini azaltırsanız üreme hormonlarında da düşüş yaşanır. Bu yüzden beslenmenize dikkat ediniz. Eşinizin e vitamini ve zinc (çinko içeren yiyecekler) almasını sağlayın.

E vitamini üreme hücrelerini yenileyici özelliği vardır. Spermler ne kadar güçlü olursa yumurtalar o kadar dayanıksız olur. Ve döllenme gerçekleşir. E vitamini içeren besinler tüketmeye gayret ediniz. Ayrıca spermin kalitesini artıran başka bir vitamin de c vitaminidir. Eşinizin bol turunçgiller ve limon tüketmesini sağlayın. C vitamini hamile kalmaya yardımcı olacaktır. Uzun bir süredir hamile kalamıyorsanız siz ve eşinizin bir doktora görünmesi iyi olacaktır. Çünkü bazen istenmeyen durumlardan dolayı da hamile kalınmaya biliyor.

A ve d vitamini cinsel isteksizliği ortadan kaldırıp eşinizle daha sık birlikte olmaya teşvik eder. Bu yüzden bu vitaminleri hayatınıza alın. Hayatınıza bu süre içinde ağrı kesici antibiyotik almayınız. Çünkü yumurtlama zamanında alınan bu haplar hormonların üzerinde ters etki yaratabilir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir