Hamilelik Hakkında Aklınıza Takılan Soruları Cevaplıyoruz


Hamilelik Hakkında Aklınıza Takılan Soruları Cevaplıyoruz

Merhaba gebelik bilgileri okurlarımız. Yine sizlerden gelen hamile kalma durumu veya hamilelik sırasında yaşanan problemler hakkında soru cevap şeklinde sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bizlere gerek mail üzerinden olsun gerekse facebook sayfamız üzerinden sorular gelmektedir. Ve bizlerde yardımcı olabilmek için sizlerden gelen soruları burada cevaplamaya çalışacağız. Hemen konuyu fazla uzatmadan sizlerden gelen soruları cevaplamak istiyoruz. İlk sorumuzla başlıyoruz.

Soru 1: Sivilceler hamilelik belirtisi olabilir mi ?

Cevap 1: Sivilcelerin çıkması hamile olduğunuzun kanıtı asla olamaz. Cilt problemlerinden kaynaklı olabilir yediğiniz yiyeceklerden kaynaklı olabilir.

Soru 2: Hamileliğimde diş ağrım çok fazla dişimi çektirebilir miyim?

Cevap 2: Gebelikte diş ağrısı çok sık rast geldiğimiz bir durumdur. Kadın doğum uzmanından izin almanız ve uzman bir diş doktoruyla detaylı görüşmeniz gerekmektedir.

Soru 3: Hamileyim hemeroid ağrım çok fazla ne yapabilirim ?

Cevap 3: Alanında uzman bir cerrah ile görüşmenizi tavsiye ederim. Hemeroid hangi safhada bilmeden bir şey söylemem imkansız olur.

Soru 4: İlk sezaryenda dikişlerim patlar mı ?

Cevap 4: Böyle bir durum söz konusu değildir ama sizin hareketlerinize bağlı olarak bu durum söz konusu olabilir. Çok yavaş hareketler yapmak zorundasınız.

Aklınıza takılan soru ve sorular var ise bizlere Doktorumuza Sorun kısmından bizlere iletebilirsiniz.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir