Hamilelik Sonrası Hızlı Zayıflama Yöntemleri


Hamilelik Sonrası Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Hamilelik boyunca aldığınız kilolardan en kısa sürede kurtulmak istiyorsanız sizin için araştırarak kaleme aldığımız bu yazımıza göz atmanızda fayda olacaktır.

Her ne kadar başlığımızda hızlı zayıflama yöntemleri desek de sizi bu konuda uyaracağımız ilk nokta aceleci davranmamanız gerektiği olacaktır. Doğumdan bir gün iki gün sonra hemen zayıflamaya çalışma çabaları sizi daha da strese sokabilir.

Dolayısıyla doğum sonrası zayıflamak için çok aceleci olmayın. Vücudunuzun doğum sonrasında normale dönmesini ve kendine gelmesini bekleyin. Bir çok uzmanın ortak görüşü olarak hamilelik sonrası zayıflamak için en uygun zaman doğumdan sonraki 6.hafta-8. hafta aralığıdır.

Doğum sonrası zayıflamak için başlamış olduğunuz diyette başarılı olmak için yapmanız gereken ikinci şey ise kesinlikle istikrarlı olmanız ve buna önce kendinizi inandırmanızdır.

Eğer ilk kez doğum yapmışsanız dolayısıyla doğum sonrasında vücudunuzun ne gibi tepkiler vereceğini kestiremiyor olabilirsiniz. Bu yüzden bir beslenme uzmanından destek almanızda fayda olacaktır. Diyetisyen çocuğunuzun anne sütünü alma durumunu da göz önüne alarak sizin için en uygun diyet programını hazırlar.

Bebeğinizin anne sütünden kesmek için aceleci davranmayın. Çünkü hamilelik sonrası size en çok kalori yaktıracak olan etkinlik kesinlikle bebeğinizi emzirmeniz olacaktır. Çocuğunuzu ne kadar uzun süre emzirirseniz bu sizin için de bebeğinizin gelişimi için de o kadar iyi olur.

Mümkün olduğunca stresten uzak durmaya çalışın. Artık bebeğiniz sağ salim hayatta ve stres yapacak hiçbir şeyiniz yok. Dolayısıyla bebeğinizle vakit geçirerek stresten uzak durmaya bakın. Bebeğinizle birlikte kalabalık ortamlara gitmekten ve uzun seyahatler yapmaktan kaçının.

Eğer bebekten ve işlerinizden egzersiz için vakit bulamıyorsanız günde en az 15-20 dakika düzenli olarak yürüyüşünüzü ihmal etmeyin. Bu sizin formda kalmanıza yardımcı en önemli etkinlik olabilir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir