Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları Nelerdir ?


Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları Nelerdir ?

Merhaba hamilelik belirtileri okurlarımız.Bugün yine sizler için sizlerden gelen sorulara cevap verebilmek için buradayız.Yine bir hanımefendi bizlere hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları nelerdir hakkında bilgi almak için bizlere bu soruyu yöneltmiş.İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki hamilelik süresi boyunca herhangi bir risk taşımıyorsanız mesela düşük gibi riskler yaşamıyorsanız rahat bir cinsel ilişki yaşayabilirsiniz.Tabi çok fazla hareketli olmadan ve bebeğe zarar vermeden cinsel ilişki yaşayabilirsiniz.

Şimdi sizlere buradan en uygun cinsel ilişki pozisyonlarını resimli olarak göstermek istiyoruz.

1. Pozisyon: Aşağıda resimli olarak gösterilen pozisyon en çok tercih edilen ve uygun rahatsızlık vermeyen bir pozisyon olup hamileliğinizi riske atmayacağınız bir pozisyondur.Özellik bu pozisyon gebeliğinizin son haftasında hem sizi hemde bebeğinizi riske atmayacak bir pozisyondur.Gebelik boyunca cinsellik devam edebilir ama karın içi basıncı artırmayacak şekilde yapılan cinsel birleşimler tercih edilmelidir.

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

2. Pozisyon:Aşağıda belirtilen pozisyonda yine en çok tercih edilen pozisyon olup hem size hemde bebeğinize zarar vermeyecek bir pozisyondur.Bu pozisyonda hem bayan hemde erken çok fazla kendini yormayacağı için güzel bir cinsel birleşim yaşayabilirler.Bu pozisyonda hamileliğin her haftasında yaşanabilir bir pozisyondur.

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

3. Pozisyon:Aşağıda resimde belirttiğimiz pozisyon ise diğerlerine göre en çok tercih edilen ve en uygun pozisyondur.Kesinlikle sorun teşkil etmeyecek ve hiç bir problem çıkartmayacak bir pozisyondur.Gerek erkek açısından gerekse bayan açısında mutlu bir cinsellik yaşatabilecek bir pozisyondur.Bu pozisyonda hem kadın hem erkek çok fazla efor sarfetmeyerek rahat bir birleşim yaşayabilirler.

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

Aklınıza takılan soru ve sorular olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.Doktorumuza Sorun kısmından bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.


1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir