Hamilelikte Eşinizin İçinize Boşalmasında Sakınca Var mıdır ?


Hamilelikte Eşinizin İçinize Boşalmasında Sakınca Var mıdır ?

Merhaba sağlık bilgisi okurlarımız. Bugün sizler için yine sizlerden gelen bir soru olan hamilelikte eşinizin içine boşalmasında sakınca var mıdır ? sorusuna cevap vermek istiyoruz. Hamilelik hem erkek için hemde kadın için çok ciddi şekilde görülen ve dikkat edilmesi gerekilen bir dönem olarak görüldüğü için ve bebeğe zarar vermekten korktukları için bu dönemi biraz daha dikkate alırlar.

Aslında hamilelik dönemi çokta sorunlu bir dönem değildir. Aşırı korkulacak bir dönem olarak gözükse de dikkat edildiği sürece hiç bir sıkıntı çıkarmayacak bir dönemdir. Hamilelik zamanında nasıl sorunsuz bir cinsel ilişki yaşanıyorsa içine boşalmakta o kadar sorun etmeyecek bir durumdur.

Sağlık açısından bakıldığı zaman içine boşalmak ne kadar da uygun görülmese dahi abartılacak kadar büyük bir durum değildir. Sadece az bir oranda bebeğin mikroplara karşı savunmasız olduğu için erkekten gelecek spermin mikrop vs barındırması sonucunda küçük aksaklıklar olabilir ama bu dediğimiz gibi çok küçük bir ihtimaldir.

Hamilelik döneminde 32 haftaya kadar ilişki devam eder ve hiç bir şekilde sorun çıkmaz. Yalnız her zaman doktor kontrolünde olan bayanlar için 32. haftaya kadar ilişkiye girilebilir denilmektedir. Eğer ki riskli bir gebelik ise mutlaka cinsel ilişkiden uzak durulması gerekmektedir.

Kısacası eğer ki risk taşınmıyorsa ise doktor kontrollerine rutin bir şekilde gidiliyorsa cinsel ilişki hiç bir zaman sorun olmaz. Ve hamilelikte eşin içine boşalması doğum tehlikesi yaratmaz ama dediğimiz gibi bebeğin enfeksiyon kapma riski de vardır ama çok düşük bir ihtimaldir.

Değerli okuyucularımız aklınıza takılan soru ve sorular var ise bizlere Doktorumuza Sorun kısmında sorularınızı iletebilirsiniz.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir