Hamilelikte Haftada Kaç Kez İlişkiye Girilir ?


Hamilelikte Haftada Kaç Kez İlişkiye Girilir ?

Merhaba hamilelik rehberi okurlarımız. Bugün sizler için yine sizlerden gelen bir soru olan hamilelikte haftada kaç kez ilişkiye girilir sorusunu cevaplamak istiyoruz. Bir beyfendi bizlere mail yoluyla ulaşmış ve bizlerden bilgi almak istemiş. Bizlerde her zaman ki buradan yardımcı olmak istiyoruz.

Aslında hamilelik süresi boyunca ilişki yaşanabilir ama hamilelikte 3 evre bulunmaktadır. 0 ile 3 ay arası ilk evre,3 ile 6 ay arası ikinci evre,son evre ise 6 ile 9 ay arasında olan süredir. Bu 3 evrenin kendine özel riskleri bulunmaktadır. Biz doktorlar her zaman hamilelik süresi boyunca ilişki yaşanmasını sorun olarak görmeyiz. Herhangi bir riskte teşkil etmez. Ama son ayda ise çok fazla risk oluşturacağı için tavsiye etmiyoruz.

Hamilelikte haftada kaç kez ilişkiye girilir ? sorusuna ise tam olarak cevap veremeyiz. Bu size kalmış bir durumdur. Eğer doktorunuz ile görüştükten sonra eşiniz için bir sorun teşkil etmiyorsa çok fazla olmaması şartı ile istediğiniz kadar ilişkiye girebilirsiniz. Tabi istediğiniz kadar der iken çok fazla olmamak şartıyla.

Ayrıca hamilelik süresi boyunca eşiniz çok fazla hareket edemeyeceği için ilişki sırasında belirli pozisyonlarda ilişkiye girmenizi tavsiye ediyoruz. Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları Nelerdir ? adlı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir