Hamilelikte Mide Şikayetlerinden Kurtulmanın Yolları


Hamilelikte Mide Şikayetlerinden Kurtulmanın Yolları

Hamilelik sürecin de anne adayları sık sık mide şikayetleri olmakta ve kişiyi oldukça rahatsız etmektedir. Hamilelik sürecin de ki stres, yeme ve içme de aşırıya kaçma ya da iştahsızlık sonucu oluşan mide ağrıları, şişkinlik, midede yanma gibi sorunlar sıklıkla yaşanmaktadır. Hamilelik sürecin de yaşanılan mide sorunlardan kurtulmak için tavsiyeleri uygulayın ve hamileliğinin sürecin de mide şikayetlerinden kurtulun.

Yemek yerken yavaş yavaş yeğin ve lokmalarınızı iyice çiğneyin, hamilelikte ağır hamur işi, tatlılar, fazla tuz ve şekere dikkat edin. Mide ağrılarının oluşmasına ve sindirimi geç olan yemekleri tüketmemeye çalışın. Çok sıcak yemek ve içecekleri yemeyin ve içmeyin bunların midede ağrıya ve ekşimeye neden olur. Yemeklerinizi normal sıcaklıkta yemelisiniz.

Giydiklerinize dikkat edin hamilelik sürecin de anne adayı geniş rahat giysiler giymeleri gerekir dar giysiler karın bölgenizin sıkışmasına neden olur hem sizin hem de bebeğin sağlığı için iyi değildir.

Sigara, alkol, kahve bunları hamilik süreciniz de bunlara dikkat edin bunlar hem size hem de bebeğinize zarar verecektir. Mide ağrılarının oluşmasına ve mide ağrılarının şiddetlenmesine sebep olur.

Stresten uzak durun, kendiniz ve bebeğinizin sağlığı için strese neden olacak olaylardan uzak durun, bolca dinleyin, yürüyüş yapın, kitap okuyun.

Mide ağrınız olduğunda bir bardak süt için ve sırt üstü uzanın midenizi dinlendirin bu ağrısını alacaktır. Oturduğunuzda arkanıza yastık mutlaka alın dik oturun ve derin nefes alıp verin.

Günde bir elma tüketin elma mide ağrılarına iyi gelir, midenizi rahatlatır. Muz mide ağrılarına mükemmel sonuç verir. Mideniz ağrımaya başladığın da bir tane muz yeğin ağrınız hemen geçecektir. Bitki çayları ve maden suyu tüketilmeli midenin rahatlaması için. Ağrıların geçmesi için.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir