Hamilelikte Yüz Lekelerini Engellemenin Yolları


Hamilelikte Yüz Lekelerini Engellemenin Yolları

Hamilelik sürecinde anne adayların sıklıkla karşılaştığı problemlerden biri olan yüz lekeleri anne adayların ciddi şekilde etkilemektedir. Bu lekeler hem psikolojik hem de fiziksel olarak anne adayını üzer ve anne adayı anaya bile bakmamaya başlar. Yüz lekeleri hamilik surecinde farklı boyutlarda ve farklı renklerde karşımıza çıkmaktadır.

Bu lekeler bazıları kalıcı olabileceği gibi bazılarında doğumdan hemen sonra geçer ama çoğu lekeler geçmektedir. Hamilelik sürecinde bu soruna çözüm için ve anne adaylarımızın üzülmemesi kendilerini iyi hissetmeleri için birkaç doğal maske ve dikkat edecekleri birkaç noktadan bahsedeceğiz hamileliğiniz sürecin de bunlara dikkat edip uygularsanız yüz lekeleriniz gider ve oluşmaz bir daha.

Maskeler,

İki yumurta akını ve bir çay kaşığı zencefili küçük bir kasede iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın göz ve göz çevresi hariç bide dudaklar hariç yüzünüze uygulayın özellikle koyu renkli lekelere iyice uygulayın 20 dakika kadar bekletin ardında ılık su ile yıkayın bunu haftada iki defa ve 4 defa uygulayın lekelerin yavaş yavaş nasıl gittiğini göreceksiniz.

Yoğur ve limon maskesi cilt için hem yoğurdun hem de limonun mükemmel etkisi vardır. 2 yemek kaşığı yoğurdu yarım limonun suyu ile iyice karıştırın ve ardında yüzünüz uygulayın göz ve göz çevresi, dudaklar hariç yüzünüze iyice uygulayın 15-20 dakika kadar bekletin ardında ılık su ile yıkayın bunu haftada 3 defa uygulayabilirsiniz iki hafta yani 5 veya 6 uygulama yeterli olacaktır. Kırışıklar, sivilceler ve siyah noktalar içinde mükemmel çözüm verir.

Argan yağı, argan yağı kalıcı lekeler kararmış bölgedeki rengi alır ve doğal renk verir pamuk yardımıyla sorunlu bölgeye argan yağı uygulayın 30 dakika kadar bu yağ deriyle nüfus etsin iyice ardında ılık su ile yıkayın argan yağını 3 günde bir sorunlu bölgeye uygulayın.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir