Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?


Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?

Merhaba okurlarım.Bugün sizler için bir çok kişininde araştırma yaptığı konu olan su arıtma cihazları hakkında bir kaç bilgi aktarmak istiyoruz. Ben evime en iyi su arıtma cihazı aldım ve sizlere de bu konuda yardımcı olmak istiyorum.Akıllara takılan en büyük soru ise Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ? sorusudur.İlk olarak bende sizler gibi büyük araştırmalar yaparak bu su arıtma cihazını aldım.Almadan önce çok fazla araştırma yaptım ve bir çok farklılıklar gördüm.İlk olarak açık kasa mı kapalı kasa mı ? Tank boyutları olarak 8 litre mi yoksa 12 litre mi veya da membran olarak Filmtech Membran mı yok Vontron Membran mı gibi bir çok farklılıklar gördüm. Bunları tabiki de başladım araştırmaya…

İlk olarak açık kasa ile kapalı kasa arasında kaldım.Arıtma olarak hiç bir şekilde farkı yok.Kapalı kasanın içine açık kasayı koymuşlar bu yüzden tek farkı buydu.Yani arıtma olarak aynı şekilde üretim yapıyorlardı.Dediğim gibi hiç bir farkı yoktu.Bunu esgeçtim ama hanımların çok hoşuna gitmektedir kapalı kasa.Sebebi ise yer fazla kaplamıyor ve temizliği vs kolay olmaktadır.Ama açık kasa yer kaplıyor ve tankı dışındadır.Kapalı kasanın tankı içinde ve tank boyutu olarak 9 litre açık kasanın tankı ise dışında ve 12 litredir.

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?

Burada belirttiğim gibi ben kapalı kasayı seçtim.Bu size kalmış bir durum.Diğer bir durum ise Filmtech Membran mı yoksa Vontron Membran mı ? Filmtech membran araştırmalarım sonucunda çok iyi bir membran ama laboratuarlarda kullanılan bir membran olduğu için ayrıca suyu tamamen saflaştırdığı için Filmtech membran yerin Vontron membranı seçtim.

Diğer bir durum ise bunu yazmayı unutmuşum housing li cihaz mı yoksa inline filtreli cihaz mı buna karar vermekte açıkçası biraz sıkıntı çektim.İnline filtre kullanıp atmalı housing ise housing içinde filtre bulunuyor o şekilde kullanılıyor.İnline filtrenin ömrü biraz uzun ama housing filtrenin ki birazcık kısa inline filtreye göre.

Aklıma gelen tüm olayları ve durumları sizlere buradan anlatmaya çalışacağım.Daha sonra araştırmalarım sonucunda cihazların pompalı ve pompasız olmak üzere ikiye ayrıldığını öğrendim.Pompalı su arıtma cihazının farkı ise su basıncını düşük olduğu yerlerde pompa devreye girerek cihazın yeterli basınca ulaşmasını sağlamaktır.Eğer sizlerinde su basıncı düşük ise pompalı almanızı tavsiye ediyorum.

Fabrikadan cihazlar öğrendiğim kadarıyla 5 aşamalı olarak gelmekte daha sonra şirketler farklı filtreler kullanarak ekstra ineral vs filtreleri takarak cihazın mineral oranını arttırmaktadırlar.Sizlere tavsiyem 5 aşamalı almak yerine diğer filtreleri kullanabilirsiniz.Bu filtrelerde örnek vermek gerekirse;

Mineral Filtre:Suyun içerisine ekstra olaran magnezyum ve kalsiyum katması amacıyla takılır.Bu filtre 6. aşama olarak kullanılır.

Alkalin Filtre:Suyun içerisine ph topları katarak suyun ph değerini arttırır.Yani alkalili bir su elde edersiniz.

İnfrared Filtre:İnfrared topları özellikle cilt problemleri olanlar için ve özellikle bebekler için çok fazla kişi tavsiye ediyor.

4lü Mineral Filtre:Yukarıda saydıklarıma ek olarak seramik eklenmiştir.İçi gözükür ve hepsinde %25 oranında bulunur.

5li Mineral Filtre:4lü mineral filtreye benzer içi görünür ve ek olarak biraz daha ph topları konulmuştur.Hepsinden %20 oranında bulunmaktadır.

Bu filtrelerden hangisini taktıracağınıza siz karar verebilirsiniz ben sadece açıkçası 4lü mineral filtre taktırdım sadece karar sizin.Hangisi uygunsa onu taktırın.Hepsi olacak diye düşünmeyin.Ne istiyorsanız onu taktırın.

Bunlar benim uyguladıklarım.Sizlerde araştırma yapmadan sakın satın almayın.Belki bazı arkadaşlar nerden aldın diyebilir.Ben Aquatime markalı su arıtma cihazını tercih ettim.Siz hangisini tercih edersiniz açıkçası bilemem.Ama bu yazdıklarımı lütfen dikkatlice okuyun ona göre karar verin.Aldığım cihazı görmek isteyenler Organik modeldir aşağıda sizler için linkini de vereyim inceleyin.

https://www.aquatimesuaritma.org/organik-su-aritma-cihazlari

Ayrıca sizlere bahsettiğimiz böyle bir cihazın en düşük fiyatı 500 TL olup 2000 TL ye kadar çıkabilmektedir.Çok fazla araştırma yaptım 200 TL ye bile cihaz satılmaktadır.Görüntüsü bile aynı hatta aynı filtreler bulunmaktadır.Sakın bu tür sahtekarlara inanmayın.Sizce 500 TL lik bir ürün 200 TL ye satılır mı veya siz olsanız zararına satarmısınız.

Bir çok sitede gördüm özellikle eticaret tarzı sitelerde bu tür ucuz cihazlara kanmayın.Aldıktan sonra pişman olmayın.Şöyle düşünün 200 tl ye cihaz aldınız filtresi kalitesiz ayda bir filtre parası veriyorsunuz.Normalde yukarıda bahsettim 8 ayda bir filtre değiştirmek varken ayda bir para verip filtre değiştiriyorsunuz.Maliyet zaten aynı fiyata geliyor.

Veya da aldığınız cihazın plastik kalitesi çok düşüktür cihaza fazla bir basınç geldiği zaman patlar ve mutfağınız su altında kalır.Mutfağınızda bulunan herşey sular altında bunu düşünün.

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?

Ve son olarak şunuda belirtmek isterim ki cihaza ait tüm kalite ve sağlık belgelerinin olmasına dikkat ediniz.Bu belgeler yok ise zaten su arıtma cihazı illegal yollardan giriş yapmış demektir.

Şimdilik bu kadar okurlarımız.Araştırmalarım sonucunda ne öğrendiysem anlattım sizlere.Siz siz olun dikkatli davranın.Aklınıza takılan soru ve sorular var ise bizlere iletebilirsiniz.Ayrıca araştırılmasını istediğiniz bu tür ürünler var ise bizlere yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım sizlere.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir