İnofolic Toz İlacı Nedir, Nasıl Ne Ne İçin Kullanılır ?


İnofolic Toz İlacı Nedir, Nasıl Ne Ne İçin Kullanılır ?

İnofolic olarak son günlerde çok fazla bilinen bu ilaç toz halinde olan ve içerisinde zararlı hiç bir madde olmayan özellikle tatlandırıcı,koruyucu veya renklendirici olmayan bir ilaçtır. Peki bu ilaç ne amaçla kullanılır ? Bu ilacı yani inofolic ilacını daha çok gebe bayanlar kullanır veya gebe olmaya aday anneler kullanır. Sebebi ise doğum kusurlarını önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçtır.

İçerisinde hiç bir şekilde folik asit bulunmakta olup folik asitte içeren aminoasit,protein,nükleik asit sentezi ile hücrelerin çoğalması,kromozomların onarılması ve doku gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Bu ilacı tüketen anneler ve anne adayları hafif bir mide bulantısı yaşayabilirler. Ama bu kısa süreli bir belirti olup çok fazla sürmemektedir.

Kullanımı ise çok basit olup olup paketin içerisinde yer alan tozu suya döküp karıştırarak tüketmenizdir. İnofolic doktor tavsiyesi haricinde mutlaka günün herhangi bir zamanında sadece 1 defa aç karnına alınması gerekmektedir. Ayrıca inofolic toz ilacı bayanların gebe kalmasına yardımcı olabilecek en yararlı ilaçlar arasında gelmektedir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir