İslam’da Oral Seks Haram mı ?


İslam’da Oral Seks Haram mı ?

Merhaba hamilelik belirtileri okurlarımız. Bugün sizlere yine aklınıza takılan bir soru olan İslam’da oral seks haram mı ? bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Dini açıdan kesinlikle bilgiliyiz diyemeyiz. Şimdi sizlere hem sağlık açısından hemde dini açıdan oral seks hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz.

İlk olarak oral seks uzun yıllardır yapılan eşlerin birbirlerinin cinsel organlarını ağız yoluyla uyarması olayına denilmektedir. Tarih boyunca hep bu konu araştırılmış ve insanlar tarafından oral seks vazgeçilmez olmuştur. Oral sekste en çok kullanılan pozisyon ise ” 69 pozisyonu ” olarak tabir ettiğimiz pozisyondur. Sağlık açısından her iki tarafta temiz ise ve temizliğe önem veriyorsa herhangi bir problem olmamaktadır. Ağız yoluyla yapılan bu ilişki de eğer ki eşlerden birisi rahatsız ise örnek vermek gerekirse Hıv virüsü taşıyorsa bu hastalığın geçme durumu söz konusu olabilir.

Ağız yoluyla yapılan bu ilişkide tükürük bezleride aktif olduğu için hastalıkların geçme oranı yüksektir. Bu sebepden dolayı dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Ayrıca yine bizlere gelen bir soru olan oral seks sırasında ağıza boşalması ile hamile kalınır mı gibi bir soru sorulmakta. Bu durum söz konusu bile değildir. Hamile kalma durumu hiç yoktur. Rahat olabilirsiniz.

Şimdi gelelim dini açıdan oral seks haram mı veya oral seks caiz mi sorusuna uzmanların verdiği cevapları sizlere aktaralım.

Ali Rıza Demircan Hocamıza bu soru sorulmuş ve size cevabını aktarıyoruz.

Oral İlişki Haram mıdır ?

Eşlerin birbirleri ile cinsel organlarını öpme veya emme olayı oral ilişki olarak tabir edilir ve islamiyet öncesi cahiliye döneminde kullanılan bir ilişkidir olarak bilinir. Kur’ân ve Sünnet’te bu durum ile hiç bir şekilde kaynak ve hüküm yoktur.

Oral ilişki sırasında hem kadın hem erkek psikolojik olarak sorun yaratabilir hemde fiziksel açıdan sorun yaratabileceği için tavsiye edilmez.

Açıkçası hiç kimse oral ilişki haram veya helal diyemez kesin bir hüküm yoktur.

Yukarıda anlatıldığı gibi açıkçası net bir cevap yoktur. Ama ağız yoluyla yemek tüketildiği için ve bir çok durumda ağıza dahi küfür etmek doğru değil ise oral ilişki hiç tasvip edilmeyen bir durumdur.

Ayrıca oral ilişki caiz midir ? Cübbeli Ahmet Hoca Cevaplıyor

Aklınıza takılan soru ve soruları bizlere Doktorumuza Sorun kısmından bizlere iletebilirsiniz.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir