Kadınların Cinsellikten Soğumasına Sebep 10 Neden


Kadınların Cinsellikten Soğumasına Sebep 10 Neden

Cinsel hayatta her zaman istekli olunacak diye bir kaide yoktur. Kişiler her zaman cinsel isteklerde bulunmayabilirler ve erkek cinsel ilişki istediği zaman bir takım sebeplerden ötürü kadın ilişkiyi reddedebilir.

Kadınların cinsellikten soğumasına sebep olan 10 neden işte şu şekilde ;

1. Doğum Kontrol Hapı Kullanmak

Aslında bu durum biraz da psikolojik durumun tetikleyicisidir. Çoğu kadın doğum kontrol hapı kullanmanın seks düşüncelerini bitirdiğine ve içgüdülerin yok olduğuna kanaat getirir.

2. Anti Depresan Kullanmak

Her kişiyi kapsamayan fakat bazı kadınlarda anti depresan kullandığında seks isteklerinin azaldığı ve düşüşe geçtiği gözlemlenmiştir.

3. Emzirme

Bebek emziren kadınlarda seksin düştüğü ve ilginin azaldığı uzmanlar tarafından tespit edilmiştir. Aslında bu durum kadının erkeği yerine bebeğine o dönemlerde daha fazla ilgi duymasının nedeni olarak da belirtilir.

4. Uyku

Genel olarak çoğu kadın uykuyu sekse tercih eder. Erkeğin ilişki istemesine rağmen uykusu gelince direk yatağa sokulan kadınlar cinsel ilişki yerine uyumayı tercih ettiği belirlenmiştir.

5. Stres

İş hayatı, maddi problemler ve ailevi sorunlar stresin en büyük tetikleyicileridir. Stres oluştuğu zaman kişilerde cinsel isteksizlikler başlar ve kadın seksi düşünemez hale gelir.

6. Anlaşmazlıklar

Cinsel yaşamda eşler arası anlaşmalar büyük önem taşır. Kimi kadın çoğu kez ilişkiyi reddederken kimi kadın ise kabul eder. Düzenli bir cinsel yaşam için eşler arasındaki anlaşmalar ortak noktada bulunmalıdır.

7. Hormonlar

Vücutta testesteron adı verilen hormonların yeteri kadar olmaması da cinsel isteksizlikleri doğurur. Testesteron hormonlarının az salgılanması kadınların cinselliğe bakış açılarınıda büyük orada etkiliyor.

8. Aşırı derecede SHBG

Kadınlarda eğer aşırı derecede seks hormonu mevcut ise, araştırmalar kişide seks isteğinin düştüğü ve azaldığı belirlenmiştir. Bunun nedeni olarak da seks hormonunun ve testesteron hormonunun birleşmesi sonucunda libidonun düşmesi gösterilir.

9. Samimilik

Çoğu kadın cinsel ilişkide erkek ile çok aşırı samimi olmaktan utandığı için soğuma yaşar. Bu genel olarak kadınlarda içgüdü olarak belirebilir ve kadının sekse olan bakış açısının da değişmesine yol açabilir.

10. Görünüm

Her zaman halk arasında olan laf kadınlar ayna karşısında çok uzun zaman harcıyor. İşte bu uzun zaman harcamalar kadının eğer kendini aynaya baktığında beğenmediğine işaret ise, bu kadınlar cinsel ilişkiye girmekten de çekiniyorlardır. Nedeni ise kendilerini çekici bulmayan kadınların, erkekler tarafından da beğenilmeyecekleri şüphelerini taşımalarıdır.

Belirtilen problemler asla büyük tehlike olarak görülmemelidir. İnternette yapılacak araştırmalar ile okuyarak bilgi sahibi olmak, bir uzman doktora görünerek ruhu arındırmak ve kaygılardan kurtulmak cinsel sorunları yaşamanızı engelleyecektir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir