Kadir Gecesi Cinsel İlişkiye Girmek Günah mı ?


Kadir Gecesi Cinsel İlişkiye Girmek Günah mı ?

Merhaba hamilelik belirtisi okurlarımız. Bugün sizler için kadir gecesinde cinsel ilişkiye girmek günah mı ? sorusuna cevap vermeye çalışacağız.Nikahlı eşler arasında kadir gecesinde yaşanılan ilişkinin hiç bir şekilde günahı yoktur.Bazı özel günlerde veya kandillerde cinsel ilişkinin haram veya günah olduğu belirtilmektedir.Ama doğrulur kesinlikle yoktur.

Nikahlı eşler arasında yapılan cinsel ilişki sadece bazı dönemlerde kısıtlanmıştır.Bu dönemlerde ise günah olarak sayılmaz haram olarak sayılır. Mesela ramazan ayında yaşanılan cinsel ilişki veya umre’de yapılan cinsel ilişki günah değildir ama bu dönemde yaşanılan cinsel ilişki sonucunda borcu ödemek zorundadırlar.Oruç ayında oruçlu iken cinsel ilişki yaşanılırsa kesinlikle o günün borcu ödenmek zorundadır.

Ayrıca kadınlar için çok özel bir gün olan adet dönemi ve lohusa döneminde yaşanılan cinsel ilişki günah değildir ama bu dönemde kadın savunmasız olduğu için ve dışarıdan gelebilecek hastalıklara açık olduğu için kesinlikle tavsiye edilmez.Bunların haricinde cinsel ilişki için herhangi bir “özel gün” yasağı yoktur.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir