Kilo Aldıran Çaylar Nelerdir ?


Kilo Aldıran Çaylar Nelerdir ?

Kilo vermek kadar kilo almak da çoğu kişinin ortak sorunlarından biridir. Zayıflık, stres, sigara kullanımı ve bazı sağlık sorunları gibi pek çok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo almak oldukça zordur. Kilo almak için birçok faktör kontrol altında tutulmalıdır.

Boş kalorili gıdaların aşırı tüketimi kilo aldırmayı sağlasa da uzun vadede ciddi sorunlara yol açabilir. Kişi kilo almak istiyorsa ilk olarak neden zayıf olduğunu ya da neden ani kilo kaybı yaşadığını bilmelidir. Bunun için uzman bir doktora başvurarak gerekli tetkikleri yaptırmalı ve o yönde bir yol izlemelidir.

Zayıflık genetik, kişilik, besin emiliminde bozukluk, iştahsızlık, kronik ishal, stres, depresyon ve hormon bozukluğu gibi pek çok nedene bağlı olarak gelişebilir. Kişi zayıflığına neden olan faktörü tespit ettikten sonra doktorun önerdiği tedavi yöntemine sadık kalmalıdır. Doktor tedavisine ek olarak kilo almak için bazı bitki ve bitki çayları da alternatif olarak kullanılabilir. Peki, Kilo aldıran çaylar nelerdir ?

Kilo Aldıran Çaylar

Çemen Otu Çayı: Çemen otu bitkisi çoğu kişi tarafından bilinmese de pek çok sağlık sorununa karşı şifa olarak kullanılmaktadır. Çemen otu bitkisi doğru ve bilinçli bir şekilde kullanıldığında kalça ve göğüslerde ciddi anlamda dolgunluk kazandırabilir.

Çemen otu bitkisi aktarlardan ya da marketlerden temin edilebilir. Bir tutam Çemen otu tohumu bir su bardağın suyun içine eklenerek birkaç dakika kaynatılır. Daha sonra süzülerek gün içinde birkaç defa içilmelidir. Çemen otu çayı sindirim enzimlerini arttırarak, vücuda alınan kalorinin sağlıklı bir şekilde emilimine yardımcı olur. Dolayısı ile kilo almayı sağlar.

Karahindiba Çayı: Karahindiba çayının iştah açıcı özelliği bulunmaktadır. Çemen otu çayında olduğu gibi sindirim enzimlerini hızlandırır. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 fincan içildiğinde kilo almaya yardımcı olur. 4 tane karahindiba çiçeği 1 su bardağı suyun içine atılarak kaynatılır. Kaynayan çay ocaktan alınarak dinlendirilir ve içilmeye başlanır. Karahindiba çayı kısa sürede kilo almayı sağlayacaktır.

Kantaron Çayı: Kantaron bitkisi daha çok bir hastalık sonrası zayıf kalan vücudu tekrar canlandırmak için kullanılır. Çayın hızlıca kilo aldırma özelliği vardır. Besin emilimini ve iştahı arttırır. Vücuda alınan kalori ve proteinlerin düzgün çalışmasını sağlar. Marketlerden poşet çay şeklinde alınarak demlenip içilebilir.Günde 3 defa her yemeğin ardından içilmelidir.

Not: Bitki çayları da aşırı ve bilinçsiz tüketildiğinde bazı sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle bilinçli tüketilmelidir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir