Kilo Vermenizi Önleyen Etkenler Nelerdir ?


Kilo Vermenizi Önleyen Etkenler Nelerdir ?

Kilo sorunu ülkemiz de oldukça ciddi bir noktaya gelmiş ve kilolu kişi sayısı artmakla birlikte bu kilolar birçok sağlık probleminin oluşmasına neden olmuştur. Masum başlayan kilolar da ilerde sağlık sorunun ortaya çıkmasına ve kişinin hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendini kötü hissetmesine neden olmakta. Yaptığımız diyetler ve yaptığımız bütün uğraşmaları ardın da bir türlü kilo veremeyenlerdenseniz. Bazı önemli etkenlerin kilo almanızı önlendiği ve bu sorunları göz önüne alarak daha profesyonel bir yol izlemeniz gerekmektedir

KANSIZLIK, oldukça önemli bir problemdir özellikle kadınlar da bu sorun üst seviyededir.B12 vitamini eksikliği sonucu oluşur kişi sürekli yemek yeme ihtiyacı doğar özellikle tatlı yeme isteği olur, diyet yaptığı zaman baş dönmesi, yorgunluk gibi sorunlar yaşar. Bu gibi problemi olan kişinin ilk önce kansızlığın gidermeli sonra kilo vermeye çalışmalıdır.

GENETİK, yapılan araştırmalar sonucunda genetiğinde önemli rol aldığı ortaya çıkmıştır. Bu gibi kişiler kilo vermekte zorlanmaktadırlar destek almaları gerekir

STRES, stres birçok sorunun başını teşkil eder. Gün boyu stresli bir ortam da olan kişi stresle mücadele edemediğinde gün boyu yeme ve içme ihtiyacı oluşur ve bu ihtiyacı büyük bir problemle sonuçlanır.

UYUMA, az uyuyan ve çok uyuyanların da aynı derece de kilo aldıkları kanıtlanmış uyumayan kişi sürekli yeme içme ihtiyacı olur tam tersi ise yedikten sonra hemen uyuyan kişi yediklerini sindiremez ve bu besinler kiloya dönüşür. Günde 6 saat yeterli olmaktadır.

HAREKETSİZLİK, masa başı çalışanları özellikle hareketsiz bir ortam da olan kişiler kilo alır

SAĞLIKLI BESLENMEME, öğün atlatan ve ağır beslenenler bunlar, hamur işi, tatlı, kızartmalar, şeker, tuz bunları tüketenlerin fazla kilo aldıkları ve kilolarının vermekte zorlanan kişilerdir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir