Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir ?


Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir ?

İnsan cildinde yaşa, mimik hareketlerine, yer çekimine, yatış şekline vs. bağlı oluşan kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Tabi ki bu durum hiç kimsenin hoşuna gitmez. Peki, kırışıklıklardan kurtulmanın yolları nelerdir ?

Öncelikle mimik hareketlerini mümkün olduğunca azaltmak gerekmektedir. Günümüzün yakın döneminde gelişen yüz yogası da etkili olabilmektedir. Bu yüz yogasını doğru ve düzenli yapmak gerekmektedir aksi takdir de yeni kırışıklıkların oluşmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca evde kolayca hazırlanabilen uygulamalarda etkili olmaktadır. Yumurta akı güzelce çırpılarak yüze kalın bir tabaka halinde uygulanmaktadır. Yaklaşık yirmi dakika veya yarım saat sonra yıkandığında geride gergin ve tertemiz bir cilt kalacaktır. Cilde uygun bir tonik ve nemlendirici ile işlem tamamlanmaktadır.

Kırışıklıklar için cilde bal uygulanması da çok etkilidir. Yumurta akı ve bal, limon ve bal, sirke ve bal, yoğurt ve bal gibi karışımlarda cildi güçlendirerek kırışıkların azalmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra sirke ve gül suyu da tek başlarına ciltte gözenekleri açarak ve sonra ki tonik ve nemlendirici uygulamaları ile toparlamaktadır. Gerilen ciltte kırışıklıklar açılmaktadır.

Yatış şeklinin yüzükoyun olmaması gerekmektedir. Yastık izi bile derinleşen kırışıklıklara sebep olabilmektedir. Kırışıklıkların oluşmaması için sırt üstü uyumak en sağlıklısıdır. Yüz yogası, günlük yaşamdaki yüz mimiklerini azaltmak çok önemlidir. Cildi sürekli cilt tipine uygun nemlendirici kullanımı ile nemli tutmak gerekmektedir.


2 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir