Kızlık Zarı Sürtünme Yolu ile Bozulur mu ?


Kızlık Zarı Sürtünme Yolu ile Bozulur mu ?

Merhaba gebelik bilgisi okurlarımız. Bugün sizlere sizlerden gelen bir soru olan kızlık zarı sürtünme yolu ile bozulur mu ? bunu cevabını vermeye çalışacağız. İlk olarak sizlere kızlık zarı nedir ve oluşumu hakkında bazı bilgiler verelim istiyoruz. Kızlık zarı anne karnında gelişen embriyonun 7. ayında oluşan ve yapı olarak zara benzese de aslında gerçekten zar olmaya bir deri parçasıdır.

Bu kızlık zarı olarak tabir ettiğimiz deri parçası nadirde olsa bazı bayanlarda olmayabilir veya da kolay kolay bu zar yırtılmayabilir. Yer olarak ise tam vajinanın girişinde bulunur. Ama vajinanın girişini tam olarak kapatmaz ve dediğimiz gibi yırtılma özelliği bulunmaktadır.

Kızlık zarının herhangi önemli bir görevi var mıdır?

Kızlık zarının aslında çok önemli bilindik bir amacı veya görevi yoktur.Bazı araştırmalar sonucunda sadece dışarıdan gelecek enfeksiyonlara karşı koruma özelliği bulunduğu söylenmektedir. Ayrıca sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki kızlık zarı toplum olarak bekaretin simgesi olarak gösterilir ve kızlık zarı bozuk olmayan hanımların namuslu olduğu öne sürülmektedir.

Kızlık zarı sürtünme ile kesinlikle bozulmaz

Şunu açık olarak söyleyebiliriz ki kesinlikle kızlık zarı sürtünme ile hiç bir şekilde bozulmaz. Ama gelen sorular hep bu yönde olduğu için mesela erkek arkadaşım ile sürtünme yoluyla ilişkiye girdik bozulur mu gibi sorular gelmekte ve kişilerin aklına takılmaktadır. Açık ve net olarak vajina içerisine sert bir cisim girmediği sürece bu parmak olarak,penis olabilir veya farklı bir şey olabilir bunlar girmediği sürece kızlık zarı zarar görmez ve yırtılma olarak tabir ettiğimiz durum söz konusu bile olamaz.

Aklınıza takılan soru ve soruları bizlere Doktorumuza Sorun kısmından bizlere hızlı ve kolay bir şekilde sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Ayrıca videoda detaylı olarak anlatımı izleyebilirsiniz.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir