Limon Diyeti Nasıl Yapılır ?


Limon Diyeti Nasıl Yapılır ?

Bir çok ünlü ve güzel oyuncunun formda kalmasının sırrının limon diyeti yapmalarından kaynaklandığını söylesek bize inanır mıydınız ? Yapılan araştırmalar limonda bulunan flavonoidlerin iltihap atıcı ve kilo almayı engelleyici özelliği olduğunu söylüyor.

Öncellikle bu diyeti iki hafta boyunca uygulamanız gerekiyor. Limon alkali etkisiyle vücudumuzun yağ yakmasında oldukça etkilidir. Limon diyeti aç kalmadan yorulmadan uygulanabilecek oldukça basit bir diyettir. Limon vücudumuzdaki toksinleri atmada birebir faydalıdır. Aynı zamanda yağ yakıcı özelliği de olan limon vücudumuzdaki fazla suyun yutulmasını engelleyerek fazla suyu atmamıza olanak tanır.

Ek olarak limon vücuttaki yağ yakımını hızlandırır. Ayrıca limonun toksinleri atmada etkili olduğu ve vücudun sıkılaşmasına da yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu diyeti uygularken tek başına limon tüketmek yeterli olmaz bununla beraber karbonhidrat ve şeker tüketimini yok denecek kadar az düzeye getirmelisiniz.

Gelelim bu diyeti nasıl yapılır ve bu diyeti uygularken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna;

Sabahları uyanır uyanmaz aç karnına 1 bardak limonlu ılık su için ardından kahvaltı için 2 dilim kepekli ekmek bir kase meyve salatası tüketebilirsiniz.

Ara öğünde 7-8 tane çiğ badem ve taze sıkılmış portakal suyu içebilirsiniz.

Öğlen yemeğinde ise bol limon sıkılmış sebze çorbası ve ızgara tavuk veya tam buğday ekmeğinden yapılmış sandviç yiyebilirsiniz.

Gün içinde bol bol limonlu su içmelisiniz. Bardağınızın içine 2 dilim limon atarak veya limonun suyunu içine ekleyerek elde edebilirsiniz. Limon suyu eklenmiş su limon diyetinden en iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Akşam yemeğinde bol limon sıkılmış ızgara balık ve haşlanmış sebze tüketebilirsiniz.

Yatmadan bir saat önce ılık şekersiz limonata içebilirsiniz. Bu diyeti sık sık tekrarlayabilirsiniz.

Ama unutmamalısınız ki düşük tansiyon sorunu olanlarda limon tüketiminde dikkatli olunmalıdır.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir