Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları


Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

Metabolizma, kilo alıp vermekle yakından ilgilidir hanımlar ve beyler eğer sizin yavaş bir metabolizmanız varsa yedikleriniz geç sindirilir ve depo eder vücut depo etmesi bu besinlerin hızla kiloya dönüşmesini sağlar. Eğer tam tersi hızlı bir metabolizmaya sahip iseniz yedikleriniz hem sindirime geçer vücut ihtiyacını alır ve diğerini harcar ve kilo almazsınız. Sağlıklı bir metabolizma için kişinin yediklerine ve içtiklerine dikkat etmesi ve gün içerisinde sindirime yardımcı olacak kadar hareket etmesi gerekir. Şimdi metabolizmayı hızlandıracak önemli noktalar üzerinde duralım yavaş çalışan sindirim sisteminizi hızlandıralım.

Su, insanlar için en değerli yaşam kayağı olan suyun faydaları saymakla bitmez biz sindirim içinde ki faydasına geçelim günde 10-12 bardak arası mutlaka su için yemeklere başlamadan ve yemeklerden sonra bir bardak mutlaka için metabolizmayı hızlandırır.

Kahvaltı, güne kahvaltı ile başlayın ve peynir, yumurta, zeytin, süt ve sindirime yardımcı olan kepekli ekmek tüketin. Kahvaltı güne iyi başlamanız ve metabolizmanızın çalışmasını sağlayacaktır.

Öğün atlamayın, atlatılan öğün sindirim sisteminizin durmasına neden olur ve diğer öğün daha çok yeme ihtiyacınızı doğurur ve çok yemeniz den dolayı hızlı kilo almanıza sebep olur. Öğle ve akşam yemeklerinde mutlaka çorba, salata ve bir kase yoğurt bulundurun bunlar metabolizmayı hızlandırır.

Spor, günde 20 dakika spor yapın spor yapamıyorsanız bile 30 dakika kadar yürüyün veya evde merdiven çıkmak hareket alanınızı genişletin yani yemek masasını kuruyorsunuz mutfağa girip çıkıyorsunuz bir defa da masaya alacaklarınızı 5 defaya çıkarın bunu belli bir süre uygulayın oldukça işe yaradığımı göreceksiniz.

Meyve suları, soda, yeşil çay ve diğer bitki çayları metabolizmayı hızlandırır ve düzene alır, kola, çikolata, kahve bunların aşırı tüketimi zararlıdır.

Hamur işleri, tatlılar, şeker, tuz oranını azaltın. sebze ağırlık beslenin ve mutlaka meyve tüketin.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir