Mevlid Kandilinde Cinsel İlişkiye Girmek Günah mı ?


Mevlid Kandilinde Cinsel İlişkiye Girmek Günah mı ?

Merhaba gebelik belirtileri okurlarımız. Bugün sizler için mevlid kandilinde cinsel ilişkiye girmek günah mı ? sorusuna cevap vermeye çalışacağız.Nikahlı eşlerin mübarek gecelerde özellikle kandillerde ilişkiye girmelerinin en ufak bir günahı bile yoktur.Hatta cinsel ihtiyaçlarını nikahlı eşlerin islama uygun bir şekilde gerçekleştirmesi sonucunda sevap bile kazanabilecekleri bilinmektedir.

Nikahlı eşler arasında cima (eş ile ilişki) mevlid kandilinde yapılması sorun teşkil etmediği gibi yanlış bilgilendirmeler sonucunda bazı batıl inançlar ile doldurulmuştur. Bu batıl inançların din açısından hiç bir gerçekliği yoktur.

Her zaman belirttiğimiz gibi eşler arasında sadece belirli dönemlerde cinsel ilişki yasaklanmıştır.Bunlar ise hac,umre görevi yapılırken ve ramazan ayında oruç tutulurken cinsel ilişki yapılmaması tavsiye edilir.Eğer ki yapılır ise günah değil haramdır.yaptığı ibadet fasıd olur iadesi ve kefareti gerekir.

Ayrıca nikahlı eşlerde kadının adetli olduğu dönem ve lohusa olarak tabir ettiğimiz doğumdan sonra ki 40 gün içerisinde cinsel ilişki yasak olarak kabul edilir.Kadınlar bu dönemlerde savunmasız olduğu için ve diğer hastalıkları kapma orası yüksek olduğu için kesinlikle cinsel ilişki tavsiye edilmez.

Ama son olarak şunu belirtmek gerekirse bu tür gece ve gecelerin yılda sayılı bir şekilde geldiği için ve önemli oldukları için bu gecelerini ibadet ile geçirmelerinin daha yararlı olabileceği bilinmektedir. Mübarek gece olan mevlid kandilinde öncesi veya sonrasında cima edilebilir ayrıca mevlid kandilinde ibadet ilede geçirilebilir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir