Norlevo Ertesi Gün Hapı Hakkında Bilgilendirme


Norlevo Ertesi Gün Hapı Hakkında Bilgilendirme

Merhaba hamilelik belirtileri okurlarımız. Bugün yine sizlerden gelen bir soru olan norlevo ertesi gün hapı hakkında bilgilendirme yapmak istiyoruz. Bir bayan takipçimiz ne kadar etkili olduğu hakkında ve nasıl bir hap olduğu hakkında bizlerden bilgi istemiş. Bizlerde bu soruyu cevapsız bırakmamak ve sizlerin tüm sorularını cevaplamak için buradayız.

Norlevo ertesi gün hapı yıllar önce Avrupa’da satılan ve daha sonra Türkiye’de satışa sunulan bir ilaçtır. Genellikle bu ilacın kullanım alanları korunmasız bir şekilde cinsel ilişkiye girildikten sonra gebeliği önleme amacıyla üretilmiş ilaçtır. İlaç genellikle korunmasız ilişki sonucunda veya ilişki sırasında oluşabilecek aksi durumlara karşı hamile kalma riskini düşürmek amacıyla tüketilmektedir.

Bu tür ilaçlar daha çok olarak hamile kalmak istemeyen bayanların yada daha kötüsü tecavüze uğramış bayanların hamile kalmaması için üretilen bir ilaçtır. Bu ilaç sayesinde hamile kalma riskiniz çok çok düşüktür. Eğer ki bu tür durumlara maruz kalmış iseniz hem siz hemde eşiniz çocuk istemiyorsa norlevo ertesi gün hapını eczanelerden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Ne zaman Ve Nasıl Kullanılır ?

Norlevo ertesi gün hapını ilişkiden sonra ki 72 saat içerisinde alındığı taktirde gebeliğin oluşmasına engel olmaktadır. Bu tür hapların zaman süresi 72 saat olsa da hızlı bir şekilde alınması tavsiye edilir. Her alınmadığı saatte gebelik oluşmasına yol açabilmektedir. Bizim sizlere tavsiyemiz ilişkiden hemen sonra alınmasıdır.

Norlevo Ertesi Gün Hapını Kaç Tane İçmem Lazım ?

Norlevo ertesi gün hapının içerisinde toplamda 2 adet bulunmaktadır. Tek bir defada 2 adet ilacı da almanız gerekmektedir. Eğer ki ilacı aldıktan sonra bir kaç saat içerisinde kusma vs oldu ise mutlaka tekrar 2 adet almanız gerekmektedir. Sakın ola etkisi hemen olsun daha çok olsun diye 2 paket yani ayrı ayrı 4 adet içmeyiniz.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Oluşmuş Gebeliği Önler mi ?

Maalesef böyle bir durum söz konusu bile olamaz. Norlevo ertesi gün hapı kürtaj amaçlı bir ilaç değildir. Sadece gebeliğin oluşmasını engelleyici bir ilaçtır.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Her İlişkiden Sonra Kullanılır mı ?

Maalesef kullanılmaz. Norlevo ertesi gün hapı sadece çok çok acil durumlarda kullanılması gerekir. Her ilişkiden sonra kullanılması uygun değildir. Norlevo ertesi gün hapı çok etkili ve tehlikeli bir ilaçtır. Ağır bir etkisi olduğu için dediğimiz gibi her ilişkiden sonra kullanılmaz.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Kesin Olarak Gebeliğe Engel Olur mu ?

Norlevo ertesi gün hapı kesinlikle yüzde yüz engel olmaz ama ilişkiden hemen sonra kullanıldığı zaman %99 etkisini gösterir ve gebelik oluşmasına engel olur.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri Nelerdir ?

  • Bulantı ve kusma
  • Aşırı sinirli davranılması
  • Baş dönmesi
  • Karında ağrı ve sızı
  • Adet düzensizlikleri

En belirgin yan etkisi adet gecikmesi ve adet ağrılarıdır. Özellikle şunu belirtmek isteriz korunmasız ilişki sonrasında adet gecikmesi vs yaşadı iseniz mutlaka bir gebelik testi yaptırınız.

Siz değerli takipçilerimiz bizlere aklınıza takılan soru ve soruları Doktorumuza Sorun bölümünden bizlere sorabilir ve hızlı bir şekilde cevap alabilirsiniz.


1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir