Oral Seks Hakkında Bilmedikleriniz


Oral Seks Hakkında Bilmedikleriniz

Oral ilişki insanlık tarihi boyunca devam eden eşlerin birbirlerinin cinsel organlarını ağız yoluyla uyarılması olayı oral ilişki denilmektedir. Adeta uzmanlık olarak görülen ve her iki taraf içinde doğru yapıldığı zaman çok fazla haz veren bir cinsel ilişkidir.

Ağız içerisinde bulunan dil oral seks için ve dilde bulunan sinir uçlarının karşı tarafa verdiği haz ve diğer duygular aracılığıyla mutlu etmektedir. Ve karşı tarafın cinsel organını kayganlaştırması sebebiyle oldukça tercih edilmektedir.

Oral yolla yapılan cinsel ilişkilerde kadın için hiç bir risk taşımadığı için özellikle bakireliğe zarar vermediği gibi herhangi bir hamilelik durumu söz konusu olmadığı için tercih edilen bir yöntemdir.

Ağız ve cinsel organ temizliğine önem veren kişiler oral yolla cinsel ilişki yaşamasında sağlık açısından da bir sıkıntı görülmemektedir.Hem kadın için hemde erkek için uyarılma söz konusu olduğu için ancak kadın için vajina dudaklarında ve klitoriste çok daha yoğun hissedildiği görülür.

Oral ilişki sırasında yutulan spermler kesinlikle hamile bırakmak ve bu durum hem erkek için hem kadın için büyük bir haz verir. Özellikle erkeğin ve kadının birbirine yapmış olduğu oral ilişki pozisyonu “69 pozisyonu” olarak tabir edilir.

Ama HIV taşıyan bir erkeğin spermlerinin yutulması sonucunda kana karışma riski olduğu için tehlikeli bir durum olabilir. Hamilelik durumunda yapılan oral seks ayrıca doktorlar tarafından söylendiği kadarıyla hiç bir sıkıntı ortaya çıkarmaz. Özel bir durum söz konusu olmadığı takdirde hamile kadınlar da oral seks için uygundur.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir