Oruçlu İken Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı ?


Oruçlu İken Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı ?

Merhaba hamilelik belirtileri okurlarımız. Bugün sizler için sizlerden gelen bir soru olan oruçlu iken mastürbasyon yapmak orucu bozar mı ? sorusuna cevap vermek istiyoruz. Ramazan ayı yaklaşıyor olmasından dolayı bir çok okuyucumuz bizlere bu soruyu iletmek istemiş bizlerde yardımcı olmak için bu soruyu ve bunun gibi bir kaç soruyu buradan sizlere cevaplamak istiyoruz ki aklınızda soru ve soruların kalmasını istemiyoruz.

Soru 1: Oruçlu İken Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı ?

Cevap 1: Evet doğrudur orucu bozar. Ramazan ayında orucu bozduğunu bilmeden mastürbasyon yapıyorsanız orucu bozar ve kaza gerekir. Bir Ramazan ayında iki defa mastürbasyon yapmak oruçlu iken kefaret gerektirir. Bunun sebebi ise bir Ramazan ayında kaza gereken bir şeyi yapıyorsa diğer ikincisinde de bildiği halde kasıtlı olarak tekrarlıyorsa kefaret gerekir.

Soru 2: Oruçlu İken Mastürbasyon Yapmak Kaza mı Gerektirir Yoksa Kefaret mi ?

Cevap 2: Yukarıda bahsettiğimiz gibi eğer orucu bozduğunu bilmiyorsanız ve mastürbasyon yapıyorsanız kaza gerektirir. Ama ikinci defa mastürbasyon yapıyorsanız ve kaza gerektirdiğini biliyorsanız kefaret gerekir.

Soru 3: Oruçlu İken Mastürbasyon Yapmak Günah mı ?

Cevap 3: Eğer ki günah olduğunu bilmeden Ramazan ayında mastürbasyon yapıyorsanız orucunuz bozulur ama günah olmaz. Ama bildiğiniz halde Ramazan ayında mastürbasyon yapıyorsanız bu günahtır. Bilmeden mastürbasyon yapmanız sonucunda orucunuz bozulur ve kaza yapmanız gerekmektedir.Tekrar aynı ay içerisinde mastürbasyon yapıyorsanız kefaret gerektirir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir