Pilates Yaparak Zayıflamak Mümkün mü ?


Pilates Yaparak Zayıflamak Mümkün mü ?

Son yıllarda hayatımıza hızlı bir giriş yapan pilates topları ünlülerinde tercih etmesiyle kısa zamanda kilo vermek isteyenlerin ilgi odağı oldu. Peki pilastesle zayıflamak gerçekten mümkün mü, yoksa bu sadece popüler dünyanın getirmiş olduğu bir akım mı?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki diyet programlarının en olmazsa olmazlarından bir tanesi egzersizlerdir. Dolayısıyla akşam ya da sabah yapılan hangi egzersiz olursa olsun mutlaka vücuda bir faydası olacaktır. Çünkü hangi yolla hangi biçimle olursa olsun hareket eden bir vücut ısınır ve ısınan bir vücut da kolay yağ yakar. Dolayısıyla biz pilates ile yapılan egzersizlerin de zayıflamada etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Pilatesle yapılan egzersizler genel olarak iki ayrılmaktadır. Bunlar sadece topla yapılan egzersizler ve aletli yapılan pilates çeşitleridir. Sadece topla yapılan pilatesler sade ve yavaş hareketler gibi görünse de doğru bölgeye yapıldıkları takdirde kısa sürede sonuç verebilirler.


Aletli pilates yöntemi ise fitness aletleri ile birlikte yapılan egzersiz türleridir. Aletli pilatesleri matwork denilen diğer pilates türünden ayıran en önemli özelliği, uzman rehberliğinde olması gerektiğidir. Matwork pilatesi gerekli olduğu durumlarda egzersiz rehberinden bakarak yapabilirsiniz ancak aynı durumu aletli pilates için söylemek mümkün değildir. Eğer pilatesle yeni çalışmaya başlamışsanız mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Dolayısıyla bunu bir fitness salonunda yapmanız sizin için en doğrusu olacak yöntemdir. Ayrıca belirtmekte fayda var ki aletli pilates ile 500’ün üzerinde hareket yapmanız mümkündür. Dolayısıyla aletli pilateste hareket seçenekleriniz matworke göre çok çok fazladır.


1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir