Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır ?


Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır ?

Günümüzün en popüler diyetleri arasında yer alan salatalık diyetini 2 hafta boyunca düzenli yaparak 4 ve 6 kilo arası zayıflayabilirsiniz. Salatalığın ödem atıcı bir özelliği bulunuyor ve vücutta bulunan fazla suyun atılmasını sağlıyor. Salatalık her mevsimde bulunabilen lezzetli bir sebzedir.

Diyet yapanlar için çok önemli bir besin kaynağı olan salatalık ile gün içinde çok az kalori alarak yağ yakabilirsiniz. Ender Saraç imzası taşıyan salatalık diyeti ile kısa zaman içinde düz bir karına sahip olabilirsiniz. Fazla tuz ile beslenen kişilerde vücut suyu depolar ve dışarı atamaz.

Bu da insanlara kilo olarak geri döner. Salatalıkta, tuzun su tutma özelliği nötrleştiği için çok kolay ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi kolaylaştırıyor. Tuzun zararlı özelliklerini gideren salatalık ile kısa süre içinde ideal kilonuza kavuşabilirsiniz.

Tuzu azaltarak kısa sürede zayıfladığınızı görebilirsiniz. 200 gram salata içinde 20-24 kalori bulunuyor. 1 büyük boy salata içinde ise yaklaşık olarak 35-40 kalori bulunur. Salata diyetine başlamadan önce salatayı iyice yıkamalı ve kabuğu ile yemelisiniz. Salatanın kabuğunda bulunan lif ve D vitamini yağ yakımına yardımcı olur.

Salataya ekleyecekseniz pijama şeklinde keserek eklemeniz doğru olacaktır. Salatanın içinde sıfır oranında kolestrol bulunur ve 150 gram salatalık içinde 1.5 gram diyet lifi, 1 gram protein yer alır.

Salatalık Diyeti Listesi:

  • Kalkış: 500 cc su
  • Sabah: 4 kaşık yulaf ve 250 gr yoğurt, 2 kuru incir
  • Arada: 500 cc su ve 2 adet salatalık
  • Öğle: 4 adet salatalık ve 2 kaşık süzme yoğurttan yapılmış cacık, 1 dilim çavdarlı ekmek
  • İkindi: 500 cc su ve 4 adet salatalık ve 2 kivi
  • Akşam: 4 adet salatalık ve roka, domates, mozarella peyniri ile birlikte 1 dilim çavdar ekmeği
  • Gece 21.00: 500 cc su ve 200 gr yoğurt ve 2 adet salatalık, 1 kivi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir