Swinger Nedir ? Swinger Hakkında Detaylı Bilgilendirme


Swinger Nedir ? Swinger Hakkında Detaylı Bilgilendirme

İlk olarak swinger kelime anlamı olarak hayatı çok uç noktalarda yaşayan ve sınır tanımayan anlamına gelmektedir. Ama günümüz dünyasında çok farklı bir anlam olarak eş değiştirme anlamına gelmektedir. Yani çiftlerin birbirleriyle eş değiştirerek cinsel bir birleşim yaşama olayına swinger denilmektedir.

Türkiye’de bu durum özellikle ahlaksız bir durum olarak gözükse de yurt dışında normal olarak gözükebiliyor. Hatta yurt dışında swinger yaşayan çiftler olduğu gibi Türkiye’de de swinger yaşayan çiftler vardır ama yurt dışına göre biraz daha gizli saklı yapılmaktadır.

Peki gelelim swinger nasıl yapılır ? kimler yapar ? ve nerede yapılır ? gibi konulara biraz değinelim.

Swinger cinsel ilişki nasıl yapılır?

Swinger cinsel ilişki iki evli ailenin veya iki evli partnerlerin birbirleriyle anlaşıp konuştuktan sonra bir araya gelerek aynı odada birbirlerinin eşleriyle cinsel ilişki yaşamaları sonucu yapılmaktadır. Burada ki asıl olay kesinlikle duygusal bir durum olmaması ve eşlerin birbirlerini kıskanmaması gerekmektedir. Ve çok önemlisi swinger cinsel birleşim yapıldıktan sonra gizlilik kuralı çok çok önemlidir.

Swinger Nedir ? Swinger Hakkında Detaylı Bilgilendirme

Swinger cinsel birleşimi kimler yapar ?

Swinger cinsel birleşimi daha çok evli kişiler ve partnerler yapmaktadır. Kural ise çift olmaktır. Evliliklerine heyecan katmak isteyen kişiler veya cinsel hayatlarından sıkılan partnerler bu eğilimi seçmiş olabilmektedir.

Swinger cinsel birleşimi nerede yapılır ?

Genellikle swinger ilişkilerin yapıldığı ortamlar gizli parti evleri ve ya otel odalarıdır. Sebebi ise kimse kimseyi tanımaz ve gizliliğe önem verilir. Ayrıca hiç bir swinger çifti mecbur kalmadıkça evine diğer bir swinger çiftini çağırmaz. Dediğimiz gibi gizliliğe çok önem verirler.

Swingerlar’ın da bazı kuralları vardır.

  • Duygusallık tamamen yasaktır. Çiftler arasında duygusal bağ kurulamaz.
  • Zorla güzelliğe asla yer yoktur. Zorlayarak hiç bir şey yapılmaz ve yaptırılmaz.
  • Gizlilik önemlidir ve gerçek hayattan hiç bir şey anlatılmaz ve belirtilmez.
  • Temizliğe çok çok önem verilir ve sınıf farklılıklarına dikkat ederler.

Ve bazı kendi aralarında kullanılan terimlerde bulunmaktadır. Mesele swinger çiftler arasında eş değiştirmeyen ve eşinin başkasıyla sevişmesini izleyen kişilere “soft” denirken kendi aralarında başlayıp sonrada eş değiştirenlere ise “swap” denir.

Swinger Nedir ? Swinger Hakkında Detaylı Bilgilendirme

Şuan için Türkiye’de çok fazla olmasa da Avrupa’nın bir çok yerinde swinger partileri yapılmakta ve hatta bu partileri gerçekleştirmek için organizasyon şirketleri bile bulunmaktadır. Türkiye’de hatta swinger üzerine araştırma yapan Onur Baştürk,Ayşe Arman ve Işıl Cinmen yazıları da bulunmaktadır. Bu yazılarda ise İstanbul’un göbeğinde yapılan swinger partileri hakkında bilgi verilmektedir.

İstanbul’da eş değiştirme partisi! okumak için tıklayınız…

Yukarıda belirttiğimiz yazıyı okuyarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda ki anketi oylarak swinger hakkında düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir