Ten Rengi Nasıl Açılır ?


Ten Rengi Nasıl Açılır ?

Ten rengi, kalıtsal hastalıklar, sivilceler sonrası o bölgenin renginde koyulaşma, güneş yanıkları, stres, yaşa bağlı, çevresel faktörler gibi nedenlerden dolayı ten renginden koyulaşma oluşur. Bu koyu ton kişiyi rahatsız etmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda ten rengini doğal yollardan açmak için öneriler vardır. Bu öneriler ten rengini açmakta tene ışıl ışıl bir parlaklık vermekte var olan ten sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

Ten rengini açmak için birkaç tarif ;

Yoğurtla ten açma, 2 yemek kaşığı yoğurdu bir kaseye alarak iyice karıştırın. Yüzünüzü temizleyin makyaj ve yağlı ise yüzünüz önce bölgeyi temizleyin ve parmak uçlarınızla yoğurdu yüzünüze uygulayın göz ve göz çevresi, dudaklar hariç kalan bölgeye uygulayın.10 dakika kadar bekletin ardında yüzünüzü ılık su ile yıkayın.
Bu uygulamayı haftada 3 defa yapın. Ten renginizin açıldığını ikinci haftadan sonra göreceksiniz yoğur ölmüş derini alır problemli bölgede ki sorunları hızla çözer. Tenin kan dolaşımını hızlandırır.

Limon suyu mucizesi, limon C vitamin deposu yanın da deride ki sorunlu bölgeyi iyileştirme renk açma gibi önemli faktörleri de vardır.Bir limonun suyunun bir kaseye sıkın pamuk yardımıyla işlemi yapın. Pamuğu limon suyuna batırın ve koyu renkteki teninize sürün bütün yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Göze ve dudaklar hariç. 20 dakika kadar bekleyin sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Uygulamayı haftada 3 defa yapın. Limon suyu ten rengini açar, limon suyu sivilceleri kurutur, koyu rengi açar, cildi ışıl ışıl yapar. Kan dolaşımını hızlandırır.

Salatalıkla ten açma, bir adet salatalığı blendırdan geçirin suyunu süzün ve pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın, 20 dakika kadar yüzünüze uygulayın ardında ılık suyla yıkayın. Bunu haftada 3 defa uygulayın


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir