Ters İlişki Sağlığa Zararlı mıdır ?


Ters İlişki Sağlığa Zararlı mıdır ?

Bir kadın veya bir erkek ters ilişki tercih edebilir peki ters ilişki sağlığa zararlı mıdır ? bunu sizlere detaylı olarak açıklamak istiyoruz. Erkeğin kadına makat veya anüs bölgesinden yaklaşması dini açıdan yasak olsa da bir çok eş için tercih edilebilen bir ilişki yöntemidir. Makat bölgesinden ilişki yaşamak vajinadan ilişki yaşamaktan daha zordur. Sebebi ise makat bölgesi hiç bir şekilde ilişki için uyumlu değildir. Makat bölgesi ilişki için gerekli yapı ve özelliklere sahip değildir. Ve yapıldığı taktirde kadın için psikolojik açıdan bir çok rahatsızlıkları ortaya çıkarabilir.

Makat bölgesi sinirlerden ve kaslardan oluşan bir yapıya sahip olduğu için son derece nazik bir bölge olarak dikkat çekmektedir. Girilen cinsel ilişki sonrasında yukarıda bahsettiğimiz gibi kadın için ne kadar zararlı ise erkek içinde bir çok rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

Ters İlişkinin Zararları Nelerdir ?

Makat bölgesi vajina gibi kaygan olmadığı için yani kayganlaştırıcı bezler olmadığı için son derece uyumsuz bir bölgedir. Ayrıca makat bölgesinden besin değerleri olmayan atıkların dışarı atılmasından dolayı makat bölgesi hijyenik olmayan ve bir çok zararlı bakterinin bulunduğu bir bölge olduğu için cinsel ilişkiye uyumlu bir bölge olarak tanımlanamaz. Ters ilişki sonrasında gerekli hijyen ve temizlik yapılmaz ise erkeğin cinsel organında enfeksiyon oluşma riski fazla olmaktadır. Zararlarını sıralamak gerekirse ;

  • Erkek için cinsel organı etrafında enfeksiyon oluşması sonucunda farklı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.
  • Kadının anüs bölgesinde yırtılma vs durumlar söz konusu olabilir.
  • Kadının anüs bölgesinde yırtılma sonucunda devamlı kan gelme durumu olabilir.
  • Kadının anüs bölgesinde enfeksiyon olma ihtimali olabilir.
  • Kadının psikolojik açıdan rahatsızlıkları ortaya çıkabilir.

Bireylerin istekleri ve arzuları olabilir bunu kimse sorgulayamaz ama sağlık açısından zararlı olduğunu kesinlikle unutmayınız.


1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir