Twerk Dansı Nedir Ve Twerk Dansı Nasıl Yapılır ?


Twerk Dansı Nedir Ve Twerk Dansı Nasıl Yapılır ?

Merhaba hamilelik rehberi okurlarımız. Bugün sizler için kadınları kocaları için öğrendikleri twerk dansı nedir ve twerk dansı nasıl yapılır ? bunun hakkında sizlere bazı bilgiler aktarmak istiyoruz. Son günlerin modası olan twerk dansı türk kadınları tarafından ilgi odağı olmakta. Ana hareketi tamamen kalça sallamak olan bu dansı kadınlar tamamen eşlerini mutlu etmek için bu dansı öğreniyorlar ve ders almak için sırada bekliyorlar. Bir süredir bir çok ünlü bile bu dansa orjinal ismi ile “Pole Dance” sözlük anlamı ise “Seksi Dans” anlamına gelen bu dans ile kalçalar hiç yerinde durmayarak sallamaktadır.

Yıllar önce Rihanna tarafından yapıldıktan sonra patlama yapan ve bu dans ilk başlarda Türkiye’de tam olarak kabul edilmeyen kabul edilmeme sebebi ise çok seksi bulunmasından dolayı ayıp ve terbiyesizlik olarak görülmüştü. Ama şimdilerde ise tüm bayanlar bunun eğitimi almak için sıraya girmiş durumdalar.

İnternette özellikle Youtube bakıldığı zaman bir çok türk kızı tarafından twerk dansı yapılan videolar bulunmaktadır. Yetişkin kadınlar bile şuan dansı öğrenebilmek için dediğimiz gibi sıraya girmiş durumdalar.

Twerk Dansı Nereden Çıktı ?

Özellikle 1990’lı yıllarda Güney Afrika’da başlamış olan bu akım yavaş yavaş 2000’li yıllara gelince Amerika’da çok fazla yayılmaya başladı ve daha sonra batılı ülkelerden Türkiye’de doğru geldi diyebiliriz. Bu dansı şimdi bir çok ünlü şarkıcı kliplerinde twerk dansı yaparak göstermektedir.

Peki Twerk Dansı Nasıl Yapılır ?

Aşağıda sizler için Youtube’de örnek olarak bu dansı yapan bir bayan arkadaşımızı göstermek istiyorum. Tam olarak nasıl yapıldığını göstermektedir. Twerk dansını dikkatlice izlediğiniz zaman aslında biz türk kadınlarının yabancısı olmadığı bir dans olduğunu göreceksiniz. Kalça sallamak veya oynatmak bir çok türk kadının oynadığı oyunlara özellikle dansözlerin yaptığı hareketlere çok benzemektedir.

Aşağıda bu videoda plajdaki kızların uygulamalı olarak Twerkin dersi verdiğini görebilirsiniz.

Plajdaki Kızlardan Uygulamalı Twerking Dersleri

Twerk dansı bir çok ünlü yaptığı asıl yapanlar ve bu akımı başlatanlar ise ; Rihanna, Beyonce, Miley Cyrus ve Taylor Swift bu dansı en iyi yapanlar arasında sayılmaktadır.

Twerk Dansı Nedir Ve Twerk Dansı Nasıl Yapılır ?
Twerk Dansı Nedir Ve Twerk Dansı Nasıl Yapılır ?

Twerk dansı hakkında araştırmalar yapılmış olup bir çok kadının eşlerine veya sevgililerine yatakta bu dansı yaptığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Ve bir çok erkeğin eşinden twerk dansı yapmasını istediğini ve öğrenmesini talep ettiği bilinmektedir.Aşağıda ki videoda rus kısların twerk dansı öğrenirken videolarını da görebilirsiniz.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir